Študovať, pracovať a zarábať to je možno sen každého študenta, ktorý sa plní na fakulte budúcnosti

0
443
študovať aj pracovať

Technické smery štúdia sú čoraz viac žiadané. No žiadané sú najmä tie, ktoré nie sú len o teoretických znalostiach. Budúcnosť našich univerzít patrí najmä prepojeniu štúdia s praxou a možnostiam získať pracovné príležitosti už počas štúdia.

Jednou z najprogresívnejších fakúlt na Slovensku je jednoznačne Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie na Technickej univerzite v Košiciach (FMMR TUKE). Vďaka spolupráci s podnikmi z praxe a vynikajúcim podmienkam pre výskum patrí medzi slovenskú špičku. Dlhodobo sa objavuje v päťke najlepších technicky orientovaných fakúlt na Slovensku. Ak študovať, tak u tých najlepších. Podať prihlášku na FMMR TUKE je možné do 30. apríla 2023.

študovať pracovať aj zarábať

Budúcnosť v modernom svete

Už dávno neplatí, že za kvalitným štúdiom je potrebné odchádzať do zahraničia. Záujemci o štúdium si  môžu vybrať z odborov na FMMR TUKE, ktoré ani zďaleka nie sú len o teórii, pričom kvalitou prevyšujú kvantitu.

Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie vychovala tisícky inžinierov, ktorí už počas štúdia spájali svoje vedomosti s praxou. Akreditované študijné programy ako hutníctvo, materiály či spracovanie a recyklácia odpadov v dnešnej dobe majú väčšie využite, ako sa možno zdá. Fakulta materiálov, metalurgie a recyklácie spolupracuje s mnohými spoločnosťami. Spomeňme napríklad U. S. Steel Košice, Železiarne Podbrezová, Eurocast, SAPA a pod.  Skvelou správou je, že 95 % absolventov fakulty našlo na trhu práce uplatnenie vo svojom odbore.

FMMR TUKE sa snaží svojim študentom ukázať  budúcnosť v modernom svete, ktorý je obklopený digitalizáciou a zelenými technológiami. Viete, ktorý materiál je 100-percentne recyklovateľný? Trochu vám napovieme – je to oceľ. Práve ona je materiálom budúcnosti. Fakulta aj preto stavia na svojej „oceľovej“ histórii, no zároveň reaguje na aktuálne trendy.

študovať pracovať aj zarábať

Sen je študovať a zároveň zarábať

Fakulta svojim študentom umožňuje pracovať, zarábať a zároveň byť stále študentom. V rámci dennej formy kombinovanou metódou sa výučba realizuje prevažne vo štvrtok a v piatok, s približne 50 %  podielom prezenčnej metódy (čo znamená priamy kontakt s učiteľom) výučby, zvyšok je realizovaný dištančnou metódou (komunikácia prostredníctvom komunikačných prostriedkov založených na využívaní počítačových sietí). Študenti dennej formy kombinovanou metódou teda majú stále status denného študenta so všetkými výhodami študentov denného štúdia. Tí, ktorí hľadajú perspektívne odbory na FMMR TUKE, nemusia dokonca absolvovať žiadne prijímacie testy.

Pre šikovných absolventov uplatnenie na trhu práce v rôznych odvetviach priemyslu nebude problémom. Nehovoriac o tom, že získavanie a spracovanie zemských zdrojov, strojárstvo, automobilový priemysel, environmentálne a ekologické vedy či výskum materiálov sú našou budúcnosťou. Priemyselná revolúcia zmenila spôsob nášho života, ale dnes vďaka nanotechnológiám dokážeme vyvíjať nové materiály preto, aby náš svet bol lepším miestom pre život. Študujte na jednej z najprogresívnejších fakúlt na Slovensku.

FMMR je  fakultou, ktorá vyvíja nové druhy Li-iónových batérií. Pre študentov má plne sprevádzkované moderné elektrochemické laboratórium, v ktorom si vlastnú batériu môžete sami zostaviť. FMMR je lídrom v oblasti vývoja zliatin pre uskladnenie vodíka a vodíkových technológií, centrom recyklácie a zhodnocovania odpadov, fakulta vzdelávajúca tých, ktorým nie je ľahostajný osud tejto zeme a nás všetkých.

Zdroj informácii a foto: Technická univerzita v Košiciach

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu