Dovolenková a cestovateľská výstava v Rakúsku – FERIENMESSE – sa konala vo Viedni od 14. do 17. marca 2024. Na ploche 30 000 m² vystavovalo  450 vystavovateľov z 36 krajín, medzi nimi aj Slovensko.

Otvorenie veľtrhu podporila účasť najvýznamnejších predstaviteľov cestovného ruchu v Rakúsku. Po uvítacích slovách nasledoval rozhovor s Mag. Manfredom Katzenschlagerom, generálnym riaditeľom Federálnej divízie cestovného ruchu a voľného času WKÖ, Gottfriedom Mathom,  Philliesom Rambergerom, prezidentom Rakúskeho združenia pre cestovný ruch a tiež Astrid Steharnig-Staudinger, výkonnou riaditeľkou Austria Werbung.  

Reprezentáciu Slovenska na veľtrhu zastrešovala agentúra Slovakia Travel. V stánku Slovenska boli zastúpené predovšetkým kúpele: Caracalla SPA – liečebné kúpele Brusno,  Kúpele Trenčianske Teplice,  Ensana Rezort Piešťany, Kúpele Diamant Dudince. Krajské a oblastné organizácie vo Viedni prezentovali: Bratislavský región, Severný Spiš Pieniny, Oblastná organizácia cestovného ruchu Tatry-Spiš-Pieniny a na výstave sa zúčastnila aj  Asociácia  Historické hotely Slovenska.  

V deň otvorenia navštívil veľtrh aj veľvyslanec Slovenskej republiky v Rakúsku Jozef Polakovič spolu s Luciou Matvija, poverenou generálnou riaditeľkou Slovakia Travel.

Text a foto: Ingrid Źalneva

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu