5 tipov, ako s mixérom ušetriť a navyše beauty tip od Hanky, Miss Slovensko

0
478
Planeo hanka soko TITULKA

Azda neexistuje domácnosť bez mixéra. Väčšinou s ním rozmixujeme smoothie, pyré alebo krémovú polievku, vyšľaháme šľahačku a to je asi tak všetko. Pritom s mixérom dokážete omnoho viac! Svoje tipy pridávajú aj Miss Slovensko Hanka Závodná a moderátor Juraj Šoko Tabaček.

Mixér a šľahač sú kuchynské spotrebiče so širokým uplatnením, no často sú nedocenené. Pritom vám vedia ušetriť nielen čas, ale aj peniaze. „U mňa je mixér v prevádzke veľmi často. Zakladám si na zdravej strave a tyčový aj statický mixér mi pri jej príprave, samozrejme, pomáhajú. Mixujem nielen hotové jedlá, ale aj vstupné suroviny na ich výrobu – vyrábam si napríklad domáce pesto, mandľovú, ovsenú alebo ryžovú múku či domáce orechové maslo,“ hovorí Miss Slovensko 2017 Hanka Závodná a prezrádza, že doma má hneď niekoľko mixérov Sencor. „Na veľké varenie používam kuchynský robot, na bežné mixovanie tyčový mixér a tiež sekáčik, teda nádobu s nožmi. Chcela som od nich nielen výkon a kvalitu, ale aj to, aby mi farebne ladili v kuchyni a to zvládol iba Sencor s jeho farebnými spotrebičmi,“ usmieva sa spokojná Hanka. Sencor naozaj ponúka najširšiu paletu farebne zladených spotrebičov na trhu.

Tyčový mixér je aj Šokovým verným pomocníkom v kuchyni. „Aj u nás sa mixuje celkom dosť. Oceňujem najmä univerzálnosť tyčového mixéra. Či už je to smoothie pre deti, fajnová krémová polievka, chutná nátierka, pyré – za pár minút mám hotovo, žiadne veľké umývanie netreba a v linke nezaberie veľa miesta. Mám rád nenáročné spotrebiče s veľkými možnosťami. Zhodou okolností mám tiež Sencor, ale viac ako farba ma presvedčila 10-ročná záruka na motor,“ dopĺňa Hanku populárny moderátor Juraj Tabaček.

 Planeo sencor

Vyberte si svoj mixér v PLANEO za skutočne dobrú cenu
a ušetríte už pri jeho nákupe!

Chcete ušetriť? Namixujte si s nami doma:

Arašidové maslo za pár minút

Olúpané arašidy opražte 2 – 3 minútky nasucho na panvici (pražené už nemusíte), nechajte vychladnúť a rozmixujte dohladka. Zmiešajte so zmäknutým maslom.

Domáca strúhanka

Zostali vám rožky, chlieb? Nevyhadzujte! Usušte ich, polámte na menšie kúsky a rozmixujte.

Práškový cukor

Keď potrebujete posypať koláč, nemusíte hneď utekať do obchodu po práškový cukru. Nože mixéra vám naň premenia aj kryštálový cukor, ktorý máte doma.

Mäso na burgery, tatarák alebo rybie prsty

Nasekané mäso má jemnejšiu konzistenciu, než mleté. Nakrájajte ho na malé kúsky a tie potom rozmixujte. Čo vám zvýši, zamrazte na ďalšie použitie.

Ryžová, ovsená alebo mandľová múka

Vyrobiť si doma múku z ryže, orechov alebo ovsených vločiek nie je žiadne umenie. Stačí tieto suroviny dokonale rozmixovať a hladká múka je na svete. Je to rýchle a lacnejšie, než z obchodu.

Hankin domáci peeling na celé telo

Rozmixujte dva diely kávových zŕn a jeden diel ryže. Do hrubého prášku pridajte jeden diel kryštálového cukru a celú zmes zmiešajte v pomere 1: 2 s olivovým olejom. Tento peeling môžete použiť na celé telo, jemnú pokožku tváre však peelingujte opatrnejšie.

Dobrý tip od Lydky:

Prešovčanke Lydke Lipkovej, ktorá pracuje v predajni Planeo, pomohol mixér Sencor k štíhlej línii. Prečítajte si: 20 kíl išlo dolu ako nič. S Lydkiným tipom sa aj vám bude chudnúť oveľa príjemnejšie.

beauty tip od Hanky

Foto: Patrik Muszka a Planeo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu