5 vecí, ktoré je dobré mať v lete vždy po ruke

0
1689
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leto milujeme, či už pečie slniečko alebo prší. Viac cestujeme, užívame si, skúšame nové a nepoznané alebo sa vraciame k osvedčeným miestam a aktivitám. Na niektoré veci by sme ale nemali zabúdať, najmä pri cestovaní, kedy ochutnávame nové pokrmy, stravujeme sa na pochybnejších či menej známych miestach a dni trávime stále na priamom slnku.

Fľaša s vodou

Všade omieľaná téma, ktorá ale má svoje opodstatnenie. Prísun dostatočného množstva tekutín je nevyhnutný obzvlášť v sparnom lete, a spoliehať sa, že počas cesty bude možnosť zaobstarať si alebo kúpiť nezávadnú pitnú vodu, sa nemusí vyplatiť. Úžitková voda je dobrá na schladenie a umytie rúk, piť ju je však prílišný risk s prípadnými nepríjemnými následkami v podobe črevných ťažkostí. Fľaša s vodou sa hodí nielen preto, aby ste sa nenakazili pri konzumácii závadnej vody, ale aj vtedy, ak už nejaký akútny tráviaci problém nastane. Hnačka dokáže človeka poriadne dehydrovať a dostatočný pitný režim vás môže uchrániť pred pobytom v nemocnici. Do vody prihoďte rehydratačný roztok alebo iontový nápoj, ktorý dodá potrebné minerály a cukor.

DIGITAL CAMERA

Dezinfekčný gél

Na cesty sa oplatí vziať so sebou aj príručné balenie dezinfekčného gélu na ruky – nie vždy je možné si po toalete či pred jedlom umyť ruky v nezávadnej vode. Hygiena je veľmi dôležitá a obzvlášť, keď sa vydáme na dovolenku, najmä do exotických destinácií.

Probiotiká

Probiotický doplnok stravy využijete celé leto. Pomáha totiž vracať narušenú črevnú mikroflóru do normálu a pomôže prekonať nepríjemné následky. Nemal by chýbať v kufri do zahraničia, v taške na chatu ani v batohu na festival, kde je riziko nevhodných hygienických podmienok väčšie. Vyskúšajte Biopron Forte – probiotický komplex vhodný nielen na cesty. Obsahuje špeciálnu kombináciu dvoch probiotických kmeňov s vysokým obsahom živých kultúr (10 mld. CFU), prebiotiká a prospešnú kvasinku S. boulardii. Hodí pre nielen pre dospelých, ale aj deti už od 6. mesiacov. Teraz môžete získať 40 kapsúl už za odporúčanú cenu 9,44 €.

Vlhčené toaletné obrúsky

Malý balíček za pár centov, ktorý nezaberie v batohu veľa miesta, ale v určitých situáciách je na nezaplatenie. Pre lepší pocit čistoty ho preto noste vždy so sebou.

Pokrývka hlavy a krém s UV faktorom

Deň strávený na slnku a v prílišnom teple sa môže prejaviť aj úpalom. Príznaky zvyčajne spozorujeme až po niekoľkých hodinách, často je sprevádzaný spálenou kožou, slabosťou, bolesťou hlavy, únavou, alebo vracaním. Pokrývka hlavy, krém so zodpovedajúcim UV faktorom a dostatočný príjem tekutín môžu nepríjemnostiam zabrániť alebo ich aspoň zmierniť. Zbaľte si ich do kufra a pravidelne používajte. Pokaziť si dovolenku ťažkosťami, ktorým dalo zabrániť, by bolo zbytočné.

foto: Freeimages

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu