SILNÉ A KRÁSNE VLASY OPÄŤ POMÔŽU MENIŤ ŽIVOTY

0
8294

Vlasy vedia občas riadne potrápiť nejednu ženu. Ale viete si predstaviť, že by ste o ne prišli? Strata vlasov počas chemoterapie psychicky zatrasie každou onkologickou pacientkou. Postupne môže viesť k strate sebadôvery, psychickej pohody, spoločenskej aktivity či chuti do života. Keďže kúpa novej parochne znamená pre rodinu ďalšiu finančnú záťaž, žena – pacientka sa často radšej zriekne tohto výdavku. Vďaka projektu Ligy proti rakovine „Vystrihaj sa Slovensko“, a darcom vlasov, sa už desiatky žien a slečien tešia z parochne, ktorá im vrátila kus sebavedomia a životnej energie.

Vystrihaj sa Slovensko je jedným z mimoriadne úspešných projektov Ligy proti rakovine v spolupráci s kaderníctvami po celom Slovensku. Za myšlienkou stojí aj úspešná kaderníčka Zdenka Vrbová, ktorá sama ostrihala stovky darcov vlasov. Cieľom projektu je bezplatne vyrábať parochne na mieru z pravých vlasov pre onkologické pacientky, a v blízkej budúcnosti aj zapožičať parochne z umelých vlasov pacientkam, ktoré na výrobu čakať nemôžu. Ako dodáva výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Ing. Eva Kováčová: „Často sa stretávame s pacientkami, pre ktoré je strata vlasov veľkým strašiakom. Prežívajú pocity úzkosti, depresie, obávajú sa ako bude reagovať spoločnosť na ich zmenenú vizáž. Dočasné riešenie straty vlasov v podobe parochne je často krát v náročnom období liečby veľkou pomocou. Jednou alternatívou je parochňa z pravých vlasov, ktorá sa vyrába na mieru vďaka darcom vlasov a samozrejme financiám, ktoré sú na jej výrobu potrebné. Za tieto sme vďační i projektu „Silná a krásna“.

Druhá alternatíva je darovanie či zapožičanie parochne z umelých vlasov, ktorú dokážeme  pacientke zaobstarať oveľa rýchlejšie. Práve vzhľadom k promptnosti tejto možnosti aktuálne pripravujeme i spustenie tejto druhej alternatívy. Jej financovanie bude zabezpečené odpredaním darovaných vlasov, ktoré sú nevhodné  na výrobu parochne resp. ktoré z kapacitných dôvodov a reálnych možností vlásenkárky nie je možné spracovať. Darcovia vlasov môžu mať dobrý pocit, keďže ich vlasy poslúžia na zabezpečenie jednej z týchto dvoch možností a ich dar je tak v každom prípade efektívny a zmysluplný. Je samozrejmé, že  parochne poskytuje Liga proti rakovine pacientkam bezplatne.“ Počas leta sa môže do zbierky opäť zapojiť každý! Nákupom jediného produktu Pantene v sieti 101 Drogerie od 10. júla do 17. septembra 2019 prispejete až 50 centov pre pacientky, ktoré o korunu krásy prišli. Zdravé vlasy od Pantene tak už po tretí krát môžu znamenať zdravé vlasy pre pacientky.

foto: LPR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu