Viete, aký je správny vek na manželstvo? Zistite to

Žiadne štúdie nehovoria o žiadnom konkrétnom čísle. Môžete to zistiť jedine vy sami.

Dnes to už dávno nie je o tom, že keď máte 20 rokov musíte sa vydať a mať deti, lebo v tridsiatke už budete na to stará. A to platí aj pre mužov. Každý sa už riadi samým sebou a vek nie je najpodstatnejší. A ak to tak robíte aj vy, robíte správne!

Radšej buďte na manželstvo pripravení, buďte si istí, čo robíte a to, že to naozaj chcete. Nech vás netlačí čas, rodina, vydaté kamarátky. Skúste si odpovedať na tieto otázky a budete v tom mať jasno.

Máte finančnú stabilitu?

Máte obaja stabilnú prácu s celkom dobrým platom? Viete, že finančne spou zvládnete veci ako hypotéka, účty, prípadné dieťa? A o nečakaných výdavkoch ani nehovoríme. Na túto otázku musíte poznať jasnú odpoveď.

Ste citovo zrelí?

Viete ako. Beriete sa v dobrom, aj v zlom. Keď prídu problémy, treba ich riešiť. Nepozerať sa do minulosti a mať svoj vzťah pevne v rukách. A najmä, všetko riešiť s láskou.

Kompromisy

Chcete ísť do kina na romantiku a on na sci-fi? Ste vegetariánka a on miluje mäso? Každý z vás má niečo svoje, čoho sa nechce vzdať. Tak sa dohodnite. V čase, keď on pôjde hrať futbal, vy si zbehnite na jogu. Alebo keď on bude doma pozerať politické relácie, vyberte sa s kamarátkou na kávu. Jednoducho je to všetko o dohode a kompromisoch.

A čo jeho/jej nedostatky?

Veľa prdí? Necháva za sebou neumytý riad? Nosí všade so sebou diaľkový ovládač a potom ho neviete nájsť? Spočiatku sa na tom môžete smiať, ale jemu to možno ostane na celý život. A buď sa s tým vyrovnáte, alebo sa budete neustále hádať a vytáčať pri niečom, čo nechce alebo nevie zmeniť.

Neprekážajú vám rozdiely?

Na začiatku vzťahu vás to môže priťahovať a je to milé, ale neskôr z toho vzniknú veľké hádky, každý si bude robiť veci sám, budú vás vytáčať tie jeho a jeho tie vaše. A to celý život. Treba sa s tým vysporiadať a naučiť žiť. A vedieť ako na to, aby vám to nebralo energiu, nevyčerpávalo. V manželstve predsa chcete byť šťastný!

By Diamond, damskajazda.webnoviny.sk

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu