6 Tipov pre ideálny vzhľad počas videokonferenčných hovorov

0
881

Či už riešime zásadné firemné rozhodnutia alebo sa zúčastňujeme klasickej firemnej porady, v poslednom čase tak robíme najmä spoza počítača. Podľa prognóz sa na videokonferenciách navyše budeme stretávať stále častejšie, a to aj keď sa svet opäť vráti do normálu. Nastáva tak ideálny čas naučiť sa, ako z často nelichotivého video obrazu vyťažiť maximum. Švédska SkinTech spoločnosť FOREO prináša osvedčené triky, vďaka ktorým budete v online prostredí vyzerať úžasne a profesionálne zároveň.

  • Pekne sa oblečte

Ranný videohovor nás zvádza k nedbanlivosti, pocitu slobody a k túžbe po pohodlí. To, že máte pracovnú schôdzku z domu však neznamená, že sa na ňu nemusíte pekne obliecť. Oblek, kravata či hodvábna blúza síce potrebné nie sú, no aspoň neformálny kancelársky outfit, v ktorom sa cítite dobre aj za normálnych okolností, si však videokonferencia žiada. Kvôli citlivej šošovke web kamery by ste sa však mali riadiť niekoľkými nepísanými pravidlami. Snažte sa napríklad vyvarovať bielej alebo tmavo čiernej farbe, pretože tie vás v kamere opticky zväčšujú. Vhodné nie sú ani výrazné vzory, kocky či káro, ktoré by na vašu protistranu mohli pôsobiť rušivo. Vhodnými sú, naopak, jasné, plné farby.

  • Dbajte o svoj vzhľad

 Čo sa týka líčenia, zvoľte zlatú strednú cestu. Ťažký kancelársky make-up a pevne zopnuté vlasy nie sú vôbec potrebné, na druhej strane by ste však nemali vyzerať akoby ste sa práve prebudili (aj keď je to možno pravda). Základom je rozjasnená, hebká pleť, ktorú docielite vďaka sonickému prístroju FOREO UFO 2. Ten v sebe kombinuje účinky kryo a termo-terapie, ktoré zjemňujú a spevňujú pleť, a 8 farebných spektier LED svetla, ktoré si poradia s akné a pomôžu zjednotiť tón pleti. Tento malý zázrak navyše poskytne pleti jemnú masáž, ktorá zlepšuje mikrocirkuláciu krvi, čím prispieva k jej mladšiemu vzhľadu. A na to všetko potrebuje len 90 sekúnd! V rámci líčenia sa teda zamerajte najmä na obočie, líca a pery a look doplňte jednoduchým účesom. Nakoniec už stačí len skontrolovať kameru a môžete začať.

  • Svetlo ako priateľ

Na schôdzku sa snažte pripojiť z miestnosti, v ktorej je prirodzené svetlo, v ideálnom prípade by na vás malo svietiť spredu. Rovnomerne totiž zvýrazní a rozjasní vašu tvár a dodá pokožke jemnú žiaru tak, akoby ste použili niektorý z Instagramových filtrov. Ak nemáte prirodzené svetlo práve po ruke, zapnite za notebookom lampičku.
Extra tip: položte pred notebook kúsok bieleho papiera. Vďaka odrazu svetla bude vaša tvár pôsobiť viac harmonicky.

  • Pripravte si prostredie

Aj keď len sprostredkovane, stále ste v práci. Vaše okolie by malo byť preto čisté, usporiadané a bez kompromitujúcich predmetov. Pokúste sa na účely video hovorov vytvoriť jednoduchú scénu, akou je napríklad čistá stena s menším obrázkom. Možno máte pocit, že videohovor by lepšie pôsobil pred knižnicou, uvedomte si však, že všetky tie drobnosti a knihy by mohli ostatných účastníkov rozptyľovať. Snažte sa neobklopovať ani vecami, ktoré by ste vo svojej kancelárii nikdy nemali. Tí šikovnejší môžu pracovať aj s virtuálnym pozadím, keďže niektoré platformy, napríklad Zoom, túto možnosť poskytuje).

  • Uhol je dôležitý

Uhol má pri videokonferencii veľký význam, nie každý nás totiž ukáže v dobrom svetle. Snažte sa preto šošovku kamery umiestniť do úrovne očí alebo o kúsok vyššie, čo docielite, ak notebook položíte napríklad na hromadu časopisov či kníh. Vyvarujete sa tak efektu dvojitej brady alebo exkluzívnemu pohľadu pre všetkých kolegov priamo do vašich nosných dierok.

  • Udržujte očný kontakt

Môže sa zdať, že počas videokonferencie vlastne nezáleží na tom, kam sa pozeráte, no aj keď s vašimi kolegami komunikujete na diaľku, mali by vedieť, že ich vnímate. Po celý čas videokonferencie preto udržujte očný kontakt, aby ste nepôsobili hrubo alebo znudene. A, samozrejme, zostaňte sedieť na jednom mieste až do jej konca, určite by ste nemali odbiehať do kuchyne pre niečo na zahryznutie. Uprostred normálnej schôdzky predsa tiež nikam neodchádzate. 

Teraz máte superschopnosti dobyť svet z pohodlia domova!

foto: FOREAO

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu