A je to vonku. Nová štúdia hovorí o tom, že muži sa boja inteligentnejších žien

Hovoríme však o amerických ženách a výskum robili na mužoch v New Yorku.

Americkí vedci sa pustili do štúdie, o ktorej sa hovorí všade. Muži sa vraj boja inteligentných žien. Cítia sa vraj pri nich menejcenne a strácajú pocit mužnosti. A ako to v New Yorku dopadlo?

Testovali to na študentoch bakalároch, ktorých rozdelili do šiestich testov a snažili sa prísť na to, čo považujú na ženách atraktívne a čo nie. Výsledok bol práve ten, že inteligencia ich odplašovala.

Teória

V prvej časti malo 105 účastníkov predstierať, že žije s inteligentnejšou ženou. Potom zasa, že žijú s atraktívnou ženou. V druhej časti prešlo 151 študentov inteligenčným testom. Pýtali sa ich, či by sa chceli stretnúť s inteligentnejšou ženou. Až 86 percent mužov povedalo áno.

Prax

V praxi je to však niečo iné. Muž si mal vybrať medzi inteligentnou a menej inteligentnou ženou. Vedci testovali ženy aj mužov. Muž sa postaví bližšie k žene, ktorá je pre nich atraktívnejšia a opačne. Tí muži, ktorí boli horší, automaticky sa odtiahli od žien, ktoré dopadli lepšie.

Ohrozenie

Ženy, ktoré sú od pánov inteligentnejšie ich odpudzujú. Majú totiž vraj pocit, že strácajú mužskosť. Síce sú pre nich inteligentné ženy zaujímavé, ale len do chvíle, kým s nimi nie sú konfrontovaní. Vtedy sa to celé láme.

Čiže vyzerá to tak, že muži si vyberú radšej menej inteligentnú dámu ako oni, aby bol doma pokoj.

By Diamond, Zena.pravda.sk

Foto: jogodedamas.me

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu