Aj muži majú svojho „óga“

Koľko z vás mužov navštevuje svojha „óga“ aspoň raz do roka? My ženy sme rozhodne poctivejšie. No nezabúdajte – mužské pohlavné orgány a močové ústrojenstvo môže byť tiež ohrozené. Hoci nenápadne.

Premenlivé počasie a chlad spôsobuje časté prechladenia. U žien sa v tomto období prejavuje zápal močového mechúra, u mužov zase problém s prostatou. Chronická infekcia môže byť aj jednou z príčin neplodnosti, či u mužov až štádium rakoviny prostaty. Stále však platí, ak chcete predísť nepríjemnostiam, musíte pre svoje zdravie niečo urobiť. Starý dobrý urologický čaj nemôže nikdy nič pokaziť. Do niektorých si môžete dokonca pridať aj kúsok sódy bikarbóny. Spolu s urologickým čajom si cez jeseň zaraďte do jedálnička brusnice. Znemožňujú prichytenie baktérií na stenách močovej rúry a mechúra. Pravidelným pitím brusnicovej šťavy znížite riziko návratov zápalov o 10 až 12%.

Avšak pri opakovaných až chronických zápaloch pomôže urológ. Ten vám môže naordinovať 3-mesačnú liečbu na posilnenie imunity organizmu a hlavne slizníc. Počet mužov, ktorí si ochranu pred otehotnením partnerky vezmú na vlastné plecia, našťastie stúpa a týka sa to aj tej najradikálnejšej formy a tou je vazektómia. Podstatou zákroku ako prebieha vazektómia je prerušenie semenovodov a odstránenie ich časti zhruba vo veľkosti dvoch centimetrov, aby sa znemožnilo spermiám prejsť do močovej trubice. Je to zákrok, ktorý smeruje k neplodnosti, čiže sterilizácii, muža. Vlastne taká antikoncepčná metóda pre mužov trvalého charakteru. Je jednoduchší, rýchlejší a menej bolestivý ako u sterilizácie ženy.

Mnohí muži majú strach z toho, že po vazektómii utrpí ich mužnosť. Na erekciu, libido, hladinu hormónov a teda ani na pohlavný život však tento zákrok nemá žiaden vplyv.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

foto: iStock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu