Ako si hľadáte partnera, priateľa?

0
3122

Stretnúť toho pravého vôbec nie je ľahké. Človek neraz musí počítať s mnohými sklamaniami, neúspechmi, kým stretne toho, s kým sa rozhodne kráčať životom. Lenže mnohým sa to ani nepodarí. Nevedeli, kde by mali hľadať?

Bratislava je pomerne živé mesto. Sú v nej mnohé miesta, na ktorých sa dá stretnúť zaujímavých ľudí. Pre mladých sú to najčastejšie vysoká škola, pracovisko, diskotéky, šport, koncerty obľúbených hudobníkov a tiež rôzne záujmové zoskúpenia.

Ani starší ľudia nemusia ostať bokom: Zoznámenie Bratislava ponúka aj na rôznych kultúrnych a športových akciách, len treba mať otvorené oči a srdce. Ľudia sa dnes dokonca zoznamujú aj v obchodných centrách, kaviarňach či jedálňach. Napriek tomu, mnohým ľuďom sa zdá, že príležitosti na stretnutie toho pravého životného partnera je stále menej a menej.

Pre mnohých ľudí sú zoznámenia cez internet obrovskou výhodou a nevidia v tomto spôsobe nič zlé. Šetrí čas, možno sa takto z pohodlia bytu chránia pred sklamaním, navyše je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že sa vďaka internetovej zoznamke spoznajú s niekým, s kým majú niečo spoločné. Internetové zoznamky sú totiž špecializované –  sú napríklad pre športovcov, kresťanov, seniorov či mladých ľudí, takže tušíte, akých používateľov na nej stretnete. A ak ešte použijete filter a vyhľadáte si ľudí podľa veku, pohlavia, záľub, vzdelania či podľa mesta, v ktorom žijú, máte oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že napíšete niekomu, s kým naozaj máte niečo spoločné, ako keby ste oslovili náhodného človeka na ulici len preto, že sa vám páči.

Pravda, aj online komunikácia má svoje tmavé až nebezpečné stránky, ktorým sa treba vyhýbať.

Napriek tomu, že sa online možnosti stali súčasťou našich životov, stále sa veľa ľudí pozerá na vzťahy, ktoré vznikli v prostredí internetu, dosť skepticky. Pritom tisícky spokojných slovenských párov, ktoré sa zoznámili na webe, sú so svojím výberom spokojné.

Akú formu hľadania svojej spriaznenej duše by ste si zvolili vy? Klasické randenie či zoznámenie sa cez internet?

foto: iStock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu