Ako si správne vyberať plavky

Ak potrebujete nové plavky a nemáte dokonalú postavu, už teraz vám naskakujú vyrážky z predstavy okružnej cesty po nákupných centrách. Neprepadajte však vopred depresii, radšej objektívne zhodnoťte vaše prednosti i slabiny a do kabínky si berte len modely, ktoré vám nahrávajú. Ušetríte čas a prospeje to aj vášmu sebavedomiu.

„Nepozerajte sa po módnych trendoch, ani po plavkách, ktoré vyzerajú úžasne na figuríne. Pri pohľade do zrkadla sa zamyslite a priznajte si nielen silné stehná, veľký zadok či brucho, ale aj svoje tromfy,“ radí Žaneta Ilutanová, stylistka značky Triola. Keď totiž vyzdvihnete pekné ramená, štíhle členky alebo pekný krk, vaše problémové partie nebudú také výrazné. Poradíme vám, akými optickými fintami to môžete docieliť.

Väčšie bruško

Ak je vaším problémovým miestom väčšie bruško, je potrebné vyberať strihy, ktoré túto oblasť urobia menej nápadnou. Pomôžu vám modely s tmavšou farbou alebo dekoratívnym riasením v oblasti brucha, s drobným vzorom, ktorý nezvýrazňuje líniu tukových vankúšov alebo strihy nohavičiek s vyšším pásom. Veľmi praktické sú aj tankini, ktoré bruško zakryjú, ale poskytujú komfort dvojdielnych plaviek. Od väčšieho bruška odvedú pozornosť tiež širšie plavkové sukienky tankín alebo pareo zaviazané okolo pása..

Väčší zadok a širšie boky

Urobte túto oblasť tela nevýraznou. Zvýraznite pekné plecia, prsia alebo krk. Vyberajte plavky s tmavou farbu na bokoch a vyššie strihy nohavičiek. Efektívne sú aj jednodielne plavky, na ktorých môžete rozohrať optickú hru so zvislým farebným členením, ktoré zoštíhľuje. Pre postavy typu hrušky sú lichotivé aj rafinované strihy s výraznými prvkami v hornej časti, ktoré odpútavajú pozornosť od oblasti zadku.

Útle boky

Mnohým dámam vadí aj takýto rys postavy. Boky sa dajú zvýrazniť zdobením, vzormi, aplikáciami, ozdobami. Môžete nájsť plavky s volánikmi alebo mašľami v oblasti bokov, s výraznými farbami, vzormi a nižšími strihmi nohavičiek. Potešia vás aj rafinované strihy, ktoré vytvoria ilúziu jasne definovaného pása.

Trápenie s poprsím

Ak máte problém s veľkými prsiami, kupujte si vždy podprsenku s výstužou, kosticami a širšími ramienkami, ktoré sa nezarezávajú do pokožky pliec.  Dôležité je aby košíčky držali pevne v strede medzi prsiami, ideálne je ak je táto oblasť vyššia. Pekne vyzerá obojkový strih podprsenky so širšími viazačkami okolo krku. Pre obdarené dámy by mali byť tabu bandeau alebo trojuholníkové podprsenky. Naopak, malé prsia opticky zväčšíte ak zvolíte volániky, riasenie a vrstvenie na podprsenke a tiež svetlé farby. Objem pŕs opticky zväčšia aj väčšie bodky alebo vodorovné pruhy – širšie sú lepšie.

Širšie stehná

Širšie stehná  alebo nohy v plavkách neukryjete. Pokúste sa však upútať pozornosť na hornú polovicu tela – štíhly driek, pekne formované prsia, pekné plecia či ramená. V praxi to znamená zvoliť tmavé farby na spodnú časť plaviek a výrazné žiarivé farby podprsenky alebo hornej polovice. Zabodujú aj nápadné vzory, zaujímavé aplikácie alebo asymetrické strihy vrchnej časti plaviek. Ak sú nohy zároveň aj kratšie, pomôžu vyššie vykrojené nohavičky.

Náš tip

Ak máte väčšie poprsie, kupujte si dostatočnú veľkosť košíčkov, aby nič „nevyčnievalo“. Radšej si vyberte strih, ktorý pozdvihne, sformuje a vhodne schová všetko, čo treba. Česká značka Triola je obľúbená práve vďaka vynikajúcim strihom rozmanitých farieb a veľkostí, ktoré potešia aj obdarenejšie ženy. V ich kolekcii si môžete vyberať a vzájomne kombinovať rôzne nohavičky a plavkové podprsenky vo veľkostiach od B až do jedinečného K, nohavičky od 70 do 95. Nájdete ich na www.triola.sk

foto: triola.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu