Nebezpečné vety pri hádkach. Radšej ich vynechajte

Počas hádky ľudia nezvyknú hľadať slová, jednoducho z nich vypadnú.

Poznáte to. Hádate sa, kričíte a hovoríte veci, ktoré možno ani tak nemyslíte. Lenže od toho sú ženy ženami, aby veľmi dobre volili slová a vedeli aj výčitku povedať tak, aby si partner myslel, že je to myslené v dobrom.

Takto poďte na to:

Vždy musím všetko robiť sama! To je veta, s ktorou žiaden muž nebude súhlasiť a najmä nie so slovom vždy. Skúste mu namiesto toho povedať, že máte pocit, že vám chýba pri niektorých veciach jeho pomoc.

To nikdy nepochopíš. Chlapi nemajú radi, keď sa s nimi rozprávate ako s dieťaťom. A už vôbec nie, keď niečo nemá chápať. Preto povedzte radšej, že mu ukážete, ako to funguje a pomôžete mu s tým.

Nikdy ma nepočúvaš. Častá, veľmi častá veta. No pri slovíčku nikdy sa mužov otvára nožík vo vrecku. Dajte mu skôr najavo, že máte pocit, že keď nevníma vaše problémy, cítite sa zle.

Kde si bol tak dlho, že ideš až teraz? Tradičná otázka ženy po príchode domov, keď sa muž niekde zdrží. A verte, že keď vám to možno aj chcel vysvetliť, prejde ho chuť. A preto to skúste vetou: Už som sa o teba bála, čo ťa zdržalo?

Všetko, ale naozaj všetko je o správnej komunikácii a tú sa niekedy učíme celý život. Držíme vám palce.

By Diamond, zena.pravda.sk

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu