Hostia Česko-Slovenského plesu si vychutnajú kultové Labutie jazero hneď v dvoch exkluzívnych “česko-slovenských” prevedeniach. Siedmy ročník Česko-Slovenského plesu sa uskutoční už 8. februára 2020 v pražskom Obecnom dome. Organizátori v týchto dňoch odkrývajú hneď niekoľko informácií a noviniek, na ktoré sa môžu ich hostia tešiť. 

Česko-Slovenský ples 2019

Česko-Slovenský ples každoročne prináša koncept exkluzívnych úvodných predtancovaní, ktoré zveruje do rúk najväčších baletných majstrov. Blížiaci sa ples nebude výnimkou. Tentokrát si hostia vychutnajú alfu a omegu klasického baletného repertoáru – kultové majstrovské dielo z pera Piotra Iľjiča Čajkovského, Mariusa Petipu a Leva Ivanova Labutie jazero a to hneď v dvoch naozaj exkluzívnych prevedeniach. Prvé z nich a zároveň úvodné predtancovanie bude v réžii Baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni.  O druhé baletné vystúpenie sa postará baletná dvojica Olga Chelpanova a Konstantin Korotkov – prví sólisti Baletu Slovenského národného divadla, ktorí odtancujú ikonický duet Biele Adagio – vrchol druhého dejstva Labutieho jazera, pôvodne písané ako milostný duet z Čajkovského opery Undina.  Vystúpenie bude súčasťou špeciálneho programového bloku venovanému pocte Slovenskému národnému divadlu – významná slovenská kultúrna ustanovizeň budúci rok oslávi 100. výročie založenia. 

Taktiež úvodná operná ária plesu odznie v podaní sólistu SND a uznávaného slovenského tenora Miroslava Dvorského, ktorý pravidelne hosťuje na najzvučnejších operných javiskách sveta, v kráľovskej opere Covent Garden v Londýne či špičkovej milánskej La Scale.

Richard Müller, Eva Pilarová, Leona Machálková, Emma Drobná i Martin Chodúr na jednom pódiu

Česko-Slovenský ples prináša každoročne i bohatý program plný koncertov hviezd popovej scény v sprievode bigbandu, a tiež vystúpenia najväčších hudobných legiend oboch krajín. Tentokrát sa môžu hostia zabaviť počas koncertov Richarda Müllera, Evy Pilarovej, Leony Machálkovej, Emmy Drobnej či Martina Chodúra. O ich hudobný sprievod sa už tradične postará Rozhlasový Big Band Gustava Broma so sláčikovou sekciou Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Milovníci folklóru si prídu na svoje pri vystúpení obľúbeného súboru Limbora, ktorý už neodmysliteľne patrí do programu Česko-Slovenského plesu.  Fanúšikovia swingu sa zase môžu tešiť na vystúpenie Jany Dekánkovej a FATS JAZZ BAND.

Bohatým a pestrým programom bude hostí večera sprevádzať šarmantná česko-slovenská moderátorská dvojica v zložení Michala Hergetová a Roman Juraško.

Vzhľadom na vysokú kultúrnu a spoločenskú úroveň i význam Česko-Slovenského plesu oficiálnu záštitu nad podujatím rovnako ako po minulé roky opätovne prevzal prezident Českej republiky J.E. pán Miloš Zeman a prvýkrát v histórii plesu i nová prezidentka Slovenskej republiky J.E. pani Zuzana Čaputová.

Špeciálna pocta regiónom: trenčianskemu a zlínskemu

Rovnako ako po minulé roky, v rámci plesu dostane priestor i prezentácia vybraných partnerských regiónov zo Slovenska a z Česka. Tento rok tak ples symbolicky odprezentuje trenčiansky región a zlínsky región. Vďaka tejto symbolickej pocte si návštevníci plesu opäť užijú vystúpenia umelcov pochádzajúcich z daných regiónov, folklórne vystúpenia ľudových súborov z oboch krajín – Ľudová hudba Michala Pagáča z trenčianskeho a Cimbálová muzika Strýci ze Strání z regiónu zlínskeho a  vychutnajú si tiež regionálne kulinárske i vinárske špeciality.

Plesové menu zverejnené

Plesoví hostia sa opäť môžu tešiť tiež na nezabudnuteľný kulinársky zážitok. Servírovanú galavečeru v plesových sieňach a sálach Obecného domu im opäť pripraví Francouzská restaurace Art Nouveau, pod vedením šéfkuchára Patrika Bečvářa, člena Národního týmu kuchařů a cukrářů. Práve v týchto dňoch organizátori zverejňujú exkluzívne plesové menu nadchádzajúceho ročníka, ktoré si návštevníci môžu pozrieť TU: https://www.ceskoslovenskyples.cz/kulinarie.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu