Akú si vybrať kosačku a ako kvalitne vyčistiť zanesenú špinu?

0
1000

Krásne jesenné dni priam zvádzajú tráviť čas na záhrade či na chate. Ešte kým vládne príjemné a slnečné počasie, stále sa oplatí starať sa o okolie domu či chaty a záhradu. Čo však robiť, ak ste si napríklad chatu kúpili až teraz a nemáte taký prehľad v kosení či čistení napríklad zámkovej dlažby, kam sa vie rýchlo zažrať špina? Poradíme vám. 

Tri rôzne druhy kosačiek

V prípade, že máte dom alebo chatu so záhradou, bude kosačka váš neoddeliteľný spoločník pri starostlivosti o trávnik. Poznáme tri základné druhy kosačiek – benzínové, elektrické a akumulátorové. Benzínové kosačky sú určené najmä na veľké trávniky v kopcovitom teréne. Pre prípad, že máte napríklad chatu a menší trávnik, postačí elektrická kosačka, ktorú však musíte zapojiť do elektrickej zásuvky. Modernou voľbou sú akumulátorové kosačky, ktoré netreba fyzicky zapojiť káblom do siete, ale je možné ich nabiť a následne používať bez toho, aby boli pripojené do elektrickej siete. Odpadá riziko preseknutia kábla. 

Čistenie zanesenej špiny

Typickým problémom nielen v jesennom období je tvorba blata či špiny na vonkajších miestach – zámková dlažba, fasáda či terasa. Kým sa dá tráviť čas vonku, tak stojí za to sa starať o vonkajšie priestranstvá a udržiavať ich v čistote. Na čistenie takýchto povrchov slúži tlakový čistič, ktorý funguje na pomerne jednoduchom princípe. Voda vstupuje do tlakového čističa, čerpadlo dopraví vodu k tryske, ktorá už následne čistí daný povrch. Vďaka tlakovému čističu vyčistíte zámkovú dlažbu, fasádu, terasu či dokonca auto. 

V zime dobre udržiavať

Ešte na jeseň má zmysel udržiavať vonkajšok chaty či domu, avšak, keď prídu mrazy a sneh, tak ani nie je možné kosiť trávnik či čistiť dlažbu. Dajte si pozor, aby ste už v čase preklopenia jesene do zimy mali kosačky či tlakové čističe dobre uschované a udržiavané. Takéto veci predsa nekupujete len na jednu sezónu, ale dlhodobo.

Zdroj obrázka: VGstockstudio / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu