3 knižné novinky plné fantasy a čarovného sveta

0
589
3 fantasy príbehy

Fantasy je aj na Slovensku čoraz obľúbenejšie a je dobré, že vydavatelia nás zásobujú každý mesiac novými príbehmi 🙂 Tie sú plné príšer, démonov, monštier, ale aj čarov a kúziel.
Ak máte chuť vypraviť sa do sveta fantázie, zažiť napínavé dobrodružstvá, máme pre vás 3 čerstvé novinky.

Hierarchia šera

Odporúčam skvelú trilógiu mladej slovenskej autorky Adriany Bolyovej. Už vyšli Hierarchia tmy, potom Hierarchia svetla a teraz zavŕšenie série Hierarchia šera o démonológoch, ktorí vedia, čo je po smrti. O tom, ako odchádzame do nehmotných sfér, kde na nás čaká spektrum svetla a tmy, a tiež oveľa viac života, ako by nám bolo milé.
„Príbeh sa odohráva v mrazivom Insbrucku, v ktorom sa hlavné postavy opäť stretávajú po ôsmich rokoch a spolu sa pokúsia zabrániť obrovskej potýčke medzi démonmi, ktorá by sa mohla skončiť veľkou katastrofou pre celé ľudstvo. Táto posledná časť trilógie siaha milióny rokov do minulosti, až k počiatku príbehu Radosti a Beritha – anjela a démona, ktorí pre svoje puto uvrhli vesmír do nekonečného konfliktu. Teraz ostáva už len dúfať, že démonológovia si s tajomným svetom týchto bytostí poradia a že sa všetko skončí dobre,“ približuje svoju trilógiu Adriana.

Tajomstvá búrkového lesa (Tajné svety. Cestovná agentúra)

Keď vyšiel vlani 1.diel série Tajné svety: Cestovná agentúra o 12-ročnej Flick Hudsonovej, milovníci fantasy boli nadšení. Zrazu sa mohli začítať do magického príbehu o Tajnosvetskom spolku, cestovaní pomocou kufrov, o sympatickej hrdinke a čarovnom multiverze.
Teraz je tu už tretí diel série s názvom Tajomstvá búrkového lesa.
Odkedy sa Flick Hudsonová pridala k Tajnosvetskému spolku, čelila viacerým nebezpečenstvám ako iní ľudia za celý život. Rozhodne však nebola pripravená na to, čo sa dozvedela – že celé multiverzum ohrozuje tajuplná skupina nazývaná Sereni.
Sereni pátrali po najmocnejšom kufri, o ktorom sa hovorilo, že sú to „posledné dvere“. Flick a jej priatelia ho musia nájsť ako prví. Výprava ich však zavedie na ešte nebezpečnejšie miesta a odhalí znepokojujúce tajomstvá o cestovnej agentúre samotnej. A čo je najhoršie – bez záruky, že všetci prežijú…

Memento monštrum: Pozor chlpaté

Pokračovanie najväčšieho dobrodružstva na svete. V prvej knihe sme spoznali slávneho Vlada Draculu. Ako viete, nečakane sa musel postarať o tri nezbedné vnúčatá, z čoho aj tomuto nebojácnemu upírovi spočiatku stuhla krv v žilách. No ako všetky deti, aj upírčatá rady počúvajú príbehy, najmä také, ktoré hovoria o nezvyčajných tvoroch.
Dedko Vlad im teda porozprával príbehy o desivých monštrách, ktoré, ako sa ukázalo, napokon až také desivé neboli. Naopak, stali sa z nich jeho najlepší priatelia. Chlpatá Yetinka, obrovská ryba Bobo, neviditeľný tajný agent Jack či úhlavný nepriateľ upírov Van Helsing však ani zďaleka neboli jediné výnimočné bytosti, ktoré Vlad počas svojho dlhého života stretol.
Ak sa chcete dozvedieť doteraz nepublikovanú pravdu o ozrutnom King Kongovi, o strašidelnom Frankensteinovi alebo o tom, ako sa z Van Helsinga stal zombi, začítajte sa do druhej knihy Memento monštrum: Pozor chlpaté!
Opäť dobrodružné, napínavé a hlavne vtipné príbehy o obávaných netvoroch. Navyše, autor do humorného rozprávania zahrnul aj rôzne bájne bytosti, literárne postavy či historické udalosti, ktoré v deťoch určite vzbudia zvedavosť a budú sa o nich chcieť dozvedieť viac.

Milan Buno, knižný publicista

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu