Alya – víťazka projektu HĽADÁME PRÁVE TEBA

0
491
Alya

Hudobný label ILLUMINATE vlani ohlásil projekt Hľadáme práve teba. Úlohou bolo poslať aspoň 30 sekundovú nahrávku so spevom, na základe ktorej by si do tímu vybrali nového interpreta. Zároveň bolo cieľom pomôcť vybranému uchádzačovi odštartovať hudobnú kariéru. Okrem spolupráce s producentom Maxom Miklošom víťaz získava aj profesionálne videoklipy, mediálnu podporu, kompletný digitálny servis a tiež exkluzívnu zmluvu s ILLUMINATE.

Víťazkou projektu sa stala mladá talentovaná interpretka ALYA, ktorá v súčasnosti spolu s YAEL-om a Tomym Kottym tvorí trojicu žánrovo rôznorodých interpretov pod záštitou ILLUMINATE. Alya nám o sebe čo-to prezradila.

Máš tesne po dvadsiatke. Čo práve teraz robíš a ako si sa dostala k spevu?

Celý život sa venujem hudbe, či už vo forme spevu, hry na klavíri alebo skladania piesní. Popri hudbe študujem grafický dizajn na vysokej škole v Prahe, kde aj čiastočne
bývam. Aj keď ma grafický dizajn veľmi baví, odmalička som celým svojim
bytím inklinovala k hudbe a hudobnej kariére, preto sa z príležitosti, ktorú som dostala v Illuminate, veľmi teším. Verím, že naša spoločné úsilie prinesie veľa kvalitnej hudby.


Meno Alya znie pre naše uši zvláštne, exoticky. Ako si k nemu prišla?

Volám sa Angelika. Meno Alya som si vybrala preto, lebo je významovo blízke môjmu
skutočnému menu a tiež sa mi páči ako vyzerá a znie. Má hebrejský a arabský pôvod a vo voľnom preklade znamená nebeská, z nebies alebo povzniesť sa. Preto bolo pre mňa jasnou voľbou. Verím, že sa mi bude pod týmto pseudonymom tvoriť čo najlepšie.


Veľmi si sa snažila uspieť v projekte HĽADÁME PRÁVE TEBA?

Áno. Byť súčasťou Illuminate je pre mňa obrovská česť. Ich prácu a tvorbu som obdivovala ešte dávno predtým, než som sa stala členkou tímu. Som veľmi vďačná za túto príležitosť a vážim si, že sa rozhodli dať šancu práve mne. Verím, že spoločne vytvoríme krásne veci, ktoré budú tešiť všetkých priaznivcov Illuminate.

Vo vysnívanej skupine si mala premiéru svojou skladbou Máš ma. Predstáv nám ju.

Idea piesne Máš ma spočíva v hre, ktorú sme sa hrávali ako deti s lupeňmi kvetov. Pri ich vytrhávaní sme sa pýtali: „Má ma rád? Nemá ma rád?“ Túto otázku si však s pribúdajúcim vekom akosi neprestávame klásť, najmä v dobe moderných technológii a sociálnych sietí,
keď sa častokrát len domnievame, ako nás druhá strana skutočne vníma a „na čom sme“. Práve tomuto pocitu neistoty a frustrácie som sa rozhodla venovať svoju pieseň. Proces tvorby teda odštartovala slovná hračka “má ma/nemá ma rád” vlani v jeden letný podvečer. S týmto nápadom som si sadla ku klavíru a tvorila… A v januári 2023 sme sa spolu s producentom Maxom Miklošom rozhodli pieseň rozvinúť a dokončiť.

S piesňou Máš ma zažívaš spevácky krst. Aké sú tvoje najbližšie plány? 

V Illuminate usilovne pracujeme na ďalších piesňach a projektoch, z ktorých mám obrovskú radosť. Mojím jediným prianím je túto radosť posunúť a zdieľať aj s ostatnými.
Dúfam, že sa mi to s Máš ma, ale aj s piesňami, ktoré budú po nej nasledovať, podarí.

Text: Peter Zajíc
Foto: Illuminate production

“MÁŠ MA”

Alya – Instagram

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu