Doprajte si zážitkovú prehliadku Piešťany podľa Wintera

0
445
Piešťany prehliadka Wintera

Prebúdzajúca sa príroda umocnená optimizmom nezlomného podnikateľa. Aj taká bude jarná sezóna zážitkových prehliadok Piešťany podľa Wintera, ktorú pripravila na jarnú turistickú sezónu Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj.  Začína už 18. marca 2023.

Po zimnej prestávke sa do kúpeľného mesta vráti podujatie, ktoré vďaka svojmu jedinečnému formátu zaujalo stovky ľudí. Od polovice marca do začiatku mája sa účastníci zážitkových prehliadok budú každú sobotu prechádzať po Piešťanoch so slúchadlami na ušiach a počúvať dramatizáciu spomienok Ľudovíta Wintera. Živé výstupy hercov v dobových kostýmoch ich prenesú na začiatok 20. storočia, keď odvážny mladý muž začal meniť zablatenú dedinu na svetoznáme kúpeľné mesto.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj a Divadlo Jána Palárika v Trnave vytvorili podujatie na pomedzí divadla a komentovanej prehliadky. Sprievodcom po Piešťanoch je sám Ľudovít Winter, ktorý už ako 20-ročný začal budovať dobré meno piešťanských kúpeľov a vo svojom úsilí nepoľavil ani na sklonku života.

Piešťany prehliadka Wintera

Neodradili ho miestni neprajníci ani zlomové historické udalosti – svetová vojna, rozpad Rakúsko-Uhorska, hospodárska kríza, nástup fašizmu. Dokonca ani po návrate z koncentračného tábora a napriek vysokému veku a chatrnému zdraviu nestratil chuť podnikať a zároveň pomáhať druhým. „Od otca som zdedil túžbu vytvoriť niečo dobré, čo osoží štátu, verejnosti, prípadne celému ľudstvu a napokon aj mne samému,“ napísal Ľudovít Winter vo svojich Spomienkach na Piešťany.

Práve z nich vychádza rozhlasová dramatizácia v podaní umelcov Divadla Jána Palárika, na ktorej sú zážitkové prehliadky postavené. Začínajú sa na Kolonádovom moste a pokračujú zastávkami pri Kursalone, Zelenom strome, soche barlolámača, hoteli Thermia Palace, Pro Patrii a končia na legendárnom kúpalisku Eva. Účastníkov na tejto ceste sprevádzajú herci z Univerzitného divadla THE.ART.RE.

Na realizácii tohto zážitkového produktu cestovného ruchu sa podieľajú aj Trnavský samosprávny kraj, Slovenské liečebné kúpele Piešťany – Ensana, Hotel Park Avenue, Villa Astória, Zuckmann Villam, Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany, Balneologické múzeum Imricha Wintera, Piešťanské informačné centrum, Mesto Piešťany, Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany.

Zážitkové prehliadky sa budú konať od 18. marca do 6. mája 2023 (okrem Bielej soboty, 8. apríla) vždy o 10. a o 14. hodine. Začiatok každej prehliadky je pri soche Ľudovíta Wintera na Kolonádovom moste v Piešťanoch. Lístky sú v predaji iba online: https://krajzazitkov.sk/kampan/piestany-podla-wintera-jar-2023/

Piešťany prehliadka Wintera

Pripravil: Martin Palkovič

www.krajzazitkov.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu