Už 18. apríla zahrá vo svojej slovenskej premiére americké folkovo-psychedelické duo Widowspeak. Po prvýkrát sa u nás predstaví aj austrálska pesničkárka Jess Ribeiro, ktorej štvrtý album Summer of Love má už veľkú odozvu vo svetových médiách hoci vyšiel len nedávno.

Pesničkárka Jess Ribeiro vydala v Melbourne 12. apríla svoj štvrtý album Summer of Love. Takmer okamžite dostal priaznivé recenzie, napríklad od britského Guardian, ktorý napísal že najväčšia jeho sila je v inštrumentácii – to ako sú v skladbách jednoduché motívy vypĺňané speváčkiným hlasom, čím pripomínajú zvláštnu dualitu života. Rozhodne to nie je album, ktoré vás lacno a efektne ohúri. Emotívne skladby nastavujú zrkadlo neúprosnej realite, do ktorej Ribeiro vkladá poznatky o našich úzkostlivých časoch s trochou optimizmu pre lepšiu budúcnosť. 

V desiatich skladbách si prechádza izoláciou, opustenosťou, zlomeným srdcom, rozčarovaním a dezilúziou. Nahrávka bola zložená počas mimoriadne nestabilného obdobia, kedy Jess Ribeiro žila v deviatich rôznych domovoch. Singlom Everything Is Now sa vrátila do obdobia dospievania, ktoré strávila v čínskej reštaurácii so svojím otcom šéfkuchárom. 

V ťažkých časoch však vznikajú aj mimoriadne diela. Všimli si to aj ďalší recenzenti – MOJO prirovnal jej prejav k slávnej Nico, Rolling Stone zase napísali, že album je surrealistický aj mimoriadne priamy v rozmeroch, akým je jej hlas blízky ako priateľ, ktorý ti šepká tajomstvá o vesmíre a vírivý ako búrka, ktorá všetok ten chaos upokojí. NPR zaradili piesne do vysielania v rámci najlepšej novej hudby tohto týždňa. Jess Ribeiro nahrala album s hosťujúcou kapelou, na turné ide sama, aby obnažila ešte viac svoju emočne nabitú tvorbu. 

Jess Ribeiro zahrá 18. apríla vo svojej slovenskej premiére pred americkým folkovo-psychedelickým duom Widowspeak v bratislavskej Novej Cvernovke. Vstupenky záujemcovia môžu získať TU.

Foto: Music Press Production

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu