Svetoznáma minerálna voda z liečivého zdroja v Luhačoviciach – Vincentka, má niekoľko spôsobov užívania, ktoré zaručujú jej najúčinnejšie pôsobenie na organizmus. Môže sa inhalovať, vdychovať jej pary, preplachovať dutiny, kloktať, piť, ale najpraktickejšie je užívať ju prostredníctvom nosového spreja Vincentka standard hypotonický. Osobitne v jarnom období, keď nás začínajú ohrozovať pele, je nevyhnutnou súčasťou každého alergika. 

,,Najlepšie to poznajú alergici, či ľudia s častými zápalmi dýchacích ciest, ktorých dokáže upchatý nos vyradiť z bežného života a práce. Upchaté hlieny znemožňujú fyzické aktivity a znehodnocujú spánok. Pocit dusenia sa, nedostatočné prekrvenie mozgu a pocit únavy z nevyspatia, vedú k podráždenosti a zhoršujú kvalitu života. Pomáhajú tu lieky predpísané lekármi, ale  aj Vincentka. Práve nosový sprej Vincentka už celé desaťročia slúži na prevenciu ochorení nosovej sliznice a hygienu nosných dutín. Chráni proti nachladnutiu, chrípke a alergickej nádche, posilňuje obranyschopnosť, zvlhčuje a čistí nosnú sliznicu, odstraňuje hlieny, je vhodný počas tehotenstva, ale aj dojčenia a nie je návykový. Prípravok pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice, keďže umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity ako primárnej obrany pred infekciou. Výnimočný je vďaka vysokému množstvu minerálov a stopových prvkov pochádzajúcich z kryštalicky čistej reziduálne morskej vody z treťohôr,“  predstavuje minerálnu vodu Vincentku Jan Šumšal, riaditeľ  Vincentky.

Ako uvoľňuje dýchanie?

Vincentka zlepšuje dýchanie, pretože oxid uhličitý a soli obsiahnuté v tejto minerálke, majú schopnosť rozpúšťať hlieny. Vincentka je nenávyková. Nielenže neničí sliznicu, ale naopak pomáha ju hojiť, pretože je pre organizmus fyziologicky prirodzená. Má osmocitu podobnú ako ľudský organizmus a práve na princípe osmózy pomáha Vincentka prirodzene uvoľniť opuch nosovej sliznice a obnoviť priechodnosť nosa. Je to 100 % prírodná, niekoľko desiatok miliónov rokov stará zvyšková morská voda z treťohôr, obohatená o minerály. Alergici a ľudia s upchatými nosmi, vrátane tehotných a dojčiacich žien a malých detí, ju môžu používať denne a bez akejkoľvek závislosti a negatívnych reakcií. 

Práve aplikácia Vincentky prostredníctvom nosového spreja Vincentka je jedným z najobľúbenejších spôsobov používania tejto minerálnej vody. ,,Pomocou spreja a jeho aplikátora vieme dopraviť Vincentku na miesto, kde potrebujeme aby pôsobila. Teda tam kde vznikajú hlieny a kde spôsobujú nepriechodnosť nosových dutín pre dýchanie. Navyše rozstrekovanie Vincentky na jemné čiastočky – aerosol, mnohonásobne zväčšuje aktívnu plochu, na ktorej pôsobí a rozpúšťa hlieny. Ide tu aj o užívateľský komfort, ale hlavne o to, že mechanizmus takéhoto pôsobenia prináša rýchlejšiu úľavu. Vincentka je účinná i pri iných aplikáciách, napríklad preplachovaní dutín, alebo inhalovaní. Sprej je však jednoznačne najrýchlejší a teda najpraktickejší,“ vysvetľuje riaditeľ Vincentky.

Dlhoroční alergici nosia sprej pri sebe

Naozaj počas peľovej sezóny, na dlhších cestách a prechádzkach v prírode nosia alergici nosový sprej so sebou, aby si uľavili pri dýchaní vždy keď potrebujú. ,,Bez spreja Vincentka sa neodvážim vyraziť na žiadnu dlhšiu cestu. Pri intenzívnej peľovej sezóne pobyt vonku vyvoláva intenzívne zahlienenie organizmu a nos si musím čistiť niekoľkokrát denne. Aj cestovanie s používaním klimatizácie je náporom na imunitný systém. A je to jedno, či je klimatizácia v autobuse, lietadle, kine, alebo osobnom aute, v lete kvôli prehrievaniu a v zime aby sa nerosili sklá. Výsledný efekt je často nádcha. Vincentku sprej mávam po ruke vo vrecku kabáta, alebo príručnej taške. Stačí jedno-dve streknutia  a môžem opäť normálne fungovať niekoľko hodín. V noci keď spím, mám na dosah ruky vreckovky a samozrejme, sprej Vincentku, vytvára v nose a dutinách tenký film, ktorý udržiava dýchacie cesty priechodné,“ zdôveruje sa so svojimi skúsenosťami 65-ročný dlhoročný alergik.

Zvlhčuje sliznicu

Skúsenosti alergikov i bežnej populácie potvrdzujú aj odborníci. ,,Vincentka sa používa i na zvlhčenie sliznice celej nosovej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom najmä prachovými časticami. Celkovým zložením hypotonickej kyselky s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť v zmysle prevencie chronických bakteriálnych infekcií horných dýchacích ciest, chronickej rinitídy, sinusitídy a chronickej polypózna nasopharyngitidy; u detí preventívne pôsobí proti rozvoju recidivujúcej tracheobronchitídy a rinitídy. Aplikácia prípravku je vhodná aj po nosových operáciách. Odporúča sa tiež proti vzniku suchých zápalov nosovej sliznice a na prevenciu jej recidív,“ konštatuje Jan Šumšal.

Obsah spreja sa dá opakovane dopĺňať z bežného balenia Vincentky (0,7 l) dovtedy, kým sa  mechanizmus rozprašovania neopotrebuje, potom je nutné kúpiť si nový sprej. V lekárňach sú dve rôzne balenia sprejov: Vincentka nosový sprej Standard a Vincentka nosový sprej Junior. Z hľadiska obsahu nie je medzi nimi rozdiel. Oba spreje obsahujú minerálnu vodu z prírodného liečivého zdroja Vincentka v Luhačoviciach. Rozdiel je iba v prevedení, Junior má nižší tlak rozprašovača, užší koniec aplikátora prispôsobený deťom a polovičnú jednorazovú dávku. Denná dávka však nie je obmedzená. 

Foto:  www.vincentka.cz  a unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu