Jar nepatrí len kvetinovým vzorom a pastelovým farbám. O tom vás presvedčí trend, ktorý je vo svete módy presadzovaný čoraz viac. Pritom je tu s nami už celé roky. Nechajte sa zlákať eleganciou a vkusom Old Money!

Nadčasová elegancia

Módne trendy neustále prichádzajú a odchádzajú, no Old Money štýl ostáva večný! Jeho pôvod siaha až do 19. storočia a je inšpirovaný módou študentov popredných britských škôl. Dominovalo u nich totiž elegantné oblečenie, ktoré pôsobilo nadčasovým dojmom. Zároveň bolo vytvorené na rozlíšenie medzi sociálnymi vrstvami a Old Money štýl bol prioritne určený pre elitu. 

Minimalistický nádych

Vo svete vzorov, textúr a nových trendov si Old Money stále zachováva svoju pôvodnú tvár. Základné farby, minimum grafických prvkov a jednoduché strihy robia z tejto módy príťažlivý trend, ktorý obstojí v čase. Zaobstarajte si preto kúsky, ktoré sa dajú ľahko kombinovať, no sú s nádychom luxusu, ktorý je pre tento štýl príznačný. 

Základné kúsky

Pre Old Money sú v šatníku nevyhnutných pár základných kúskov. Siahnite preto po basic košeli, kvalitných džínsoch a šatách, ktoré vám sadnú ako uliate. Nesmie vám chýbať ani sveter s vrkočovým vzorom či trenčkot, ktorý pôsobí nadčasovo. Dvojradové sako s výraznými gombíkmi je tiež skvelou voľbou nielen do práce, ale aj na večer.  

Rafinované doplnky

Menej je viac. Toto pravidlo pri Old Money platí dvojnásobne. Dôraz sa kladie na kvalitné kúsky, ktoré vynosíte aj desiatky rokov. Luxusné hodinky, minimalistické šperky a okuliare, ktoré vám dodajú šarm, to je záruka luxusného štýlu. Pre total elegant look siahnite po štýlovej pokrievke hlavy a to buď šatke s výrazným vzorom, alebo bielom klobúku. Povolený je aj fascinátor, ktorý však voľte len na slávnostnejšie udalosti. 

Príjemné materiály

Viac ako na farby sa pri štýle Old Money pozerá najmä na kvalitné materiály a dôkladné vypracovanie jednotlivých odevov. Z materiálov môžete zvoliť obľúbený tvíd, pleteniny, kašmír, či buklé. Tie na elegantných odevoch priam vyniknú!

Text: Michaela Miňová 

Foto: pinterest.com, freepik.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu