BLOGOM SA NA SLOVENSKU PODĽA ŠTATISTIKY VEĽMI DARÍ

0
2345

Aktuálne štatistiky potvrdzujú, že popularita blogov na Slovensku stále stúpa. Počas prvého pol roku pribudlo len na slovenskej platforme Webnode 4 500 blogov, vo svete to je takmer 220 000. Medziročný nárast v porovnaní s minulým rokom je viac ako 18 %.

Popularite blogu prispieva súčasný trend mladých ľudí, ktorí majú záujem o zdieľanie informácií o svojom súkromí alebo práci. Inšpirujú sa tak úspešnými fungujúcimi blogmi, ktorých autori sa stali vyhľadávanými influencermi a ich koníček ich plnohodnotne uživí. Aj štatistika spoločnosti Webnode dokazuje, že najobľúbenejšou témou je práve osobný blog. Veľmi populárne sú aj športové blogy, blogy o bývaní a zdravom životnom štýle.

„Stále viac blogov vzniká aj preto, že mladí ľudia sú technologicky vzdelaní a blog im príde ako prirodzený spôsob, ako oslovovať svoje okolie. Naše šablóny sú veľmi jednoduché, sú určené aj pre tých, ktorí nie sú technologicky zdatní. K založeniu stránky stačí len pár minút a zvládne to úplne každý,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Webnode, Josef Hos. „Stále stúpa aj prístup na webové stránky z mobilov. V súčasnosti investujeme do toho, aby ľudia mohli zo svojich mobilov bez problémov založiť webovú stánku a následne ju spravovať. Je to veľmi lákavé pre mladých ľudí,“ doplňuje.

Založenie blogu je veľmi jednoduché. Stačí si na www.webnode.sk kliknúť na ikonu „Vytvoriť web“, následne vyplniť názov blogu a prihlasovacie údaje. V ďalšom kroku je potrebné vybrať si šablónu. Ideálne pracovné prostredie editora zaistí jednoduché a rýchle vytvorenie blogu podľa vlastných predstáv. V prípade potreby je možné sa kedykoľvek obrátiť na poradňu, kde pomôžu s akýmkoľvek problémom v lokálnom jazyku. Okrem blogov sú populárne aj e-shopy. Vďaka jednoduchému nastaveniu a spravovaniu si podnikateľ nastaví všetko, čo potrebuje k úspešnému predaju služieb alebo výrobkov. Celú verziu internetového obchodu je možné vyskúšať si zdarma.

zdroj@Webnode

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu