Vidieť ženu za volantom autobusu už nie je nezvyčajné

0
1182

Ženy, vodičky autobusov, si toto povolanie pochvaľujú. Cestujúci ich môžu stretnúť aj za volantmi autobusov ARRIVA. Aktuálne ich je v spoločnostiach ARRIVA na Slovensku zamestnaných 18, pričom prvá začala voziť cestujúcich v roku 2011. V spoločnosti ARRIVA Nitra je zamestnaných osem z nich, šesť jazdí  v spoločnosti ARRIVA Nové Zámky. V Trnave aj Ružomberku pracujú dve ženy – vodičky. Medzinárodný deň žien – 8. marec, je aj ich sviatkom.

Šoférovať autobus je snom nejedného chlapca, ale túto profesiu si vyberajú dnes aj ženy. Cestujúci reagujú na ženy za volantom rôzne, ale vodičky autobusu vzbudzujú rešpekt až obdiv. Sú vnímané pozitívne pre empatiu a vzbudzujú vyšší pocit bezpečia. Pre toto povolanie sa rozhodli na základe rodinnej tradície, mnohé z nich majú medzi vodičmi starých otcov, otcov, bratov alebo si zvolili zmenu a prišli z úplne odlišného odvetvia služieb, výroby či administratívy. Aj keď pracujú v prevažne mužských kolektívoch, pochvaľujú si ohľaduplnosť a ochotu svojich kolegov.

 „Aj v spoločnosti ARRIVA sme sa presvedčili, že o pozíciu vodič autobusu majú záujem i ženy a svoju prácu zvládajú výborne. Najmä v súčasnej situácii, keď musia zvládať nielen úlohu matky, ale mnohokrát aj učiteľky či kamarátky. O toto nie typicky ženské povolanie majú záujem aj dámy, čo nás teší. Cestujúci vnímajú naše kolegyne pozitívne pre ich príjemné vystupovanie, ochotu pomôcť starším ľuďom, pre pochopenie mamičiek s deťmi a kočíkmi, ale aj pre ohľaduplnú jazdu. V spoločnosti ARRIVA, si ich prácu veľmi vážime. Všetkým našim kolegyniam a ženám srdečne blahoželám k ich sviatku,“ hovorí László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

ARRIVA ponúka záujemkyniam i záujemcom o prácu vodičky a vodiča autobusu, popri práci v stabilnej spoločnosti a zamestnaneckých benefitoch aj pomoc pri financovaní vodičského preukazu skupiny D, ktorý je na šoférovanie autobusu potrebný. Informácie o voľných pracovných pozíciách sú zverejnené na webovej stránke spoločnosti ARRIVA.  

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2017 prevádzkuje spoločnosť službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. ARRIVA má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností, servisná spoločnosť a centrála. ARRIVA je jedným z popredných poskytovateľov osobnej dopravy v Európe, zamestnáva vyše 53 000 ľudí a ročne prepravuje 2 miliardy cestujúcich v 14 európskych krajinách. Je súčasťou Deutsche Bahn (DB), jednej z vedúcich spoločností v oblasti osobnej a logistickej dopravy na svete a je zodpovedná za regionálne služby v oblasti osobnej dopravy DB mimo Nemecka. Prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

foto: ARRIVA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu