Tento rok je to presne sto rokov od momentu, keď si Max Braun otvoril obchod a dielňu so spotrebičmi vo Frankfurte nad Mohanom. Značka Braun si doteraz zakladá na tomto dedičstve a limitovanou edíciou oslavuje koncept dobrého dizajnu, ktorý je aj dnes užitočný, funkčný, jednoduchý a tieto vlastnosti si chce udržať naveky.   

Začiatky značky Braun siahajú až do roku 1921, vtedy si Max Braun otvoril dielňu na opravu výrobných dopravných pásov a svojimi opravami im predlžoval životnosť. Jeho synovia Artur a Erwin v spolupráci s Ulm School of Design nadviazali na tradíciu trvanlivosti, spojili ju s ľudským pohľadom na veci a v roku 1951 prevzali spoločnosť vytvárajúcu dizajn produktov zameraný na používateľa. Na rozdiel od ozdobného dizajnu, ktorý bol typický v polovici minulého storočia, priniesli na trh produkty, ktoré slúžili praktickým potrebám, zjednodušili každodenný život a dokázali obstáť aj v skúške časom. Myšlienku dobrého dizajnu určeného svojou formou a funkciou pre milióny ľudí ďalej rozvíjal a zvečnil v 70. rokoch šéf dizajnu Braun, Dieter Rams, a tieto princípy je možné považovať za aktuálne dodnes. 

Pri príležitosti osláv 100. výročia vytvorila spoločnosť Braun limitovanú edíciu svojich popredných produktov v oblasti dbania o vzhľad a osobnú starostlivosť, domácich spotrebičov, hodiniek a hodín či zvukových systémov. Kolekcia k 100. výročiu bola navrhnutá pre tie oblasti, na ktorých v dnešnom živote skutočne záleží. Produkty sú vybavené špeciálnymi funkciami, vrátane štýlového puzdra, ktoré umocní každodenné zážitky, predovšetkým s ohľadom na dlhšiu dobu trávenú v domácnosti. Všetky produkty z výročnej kolekcie majú päťročnú záruku (po registrácii produktu na stránkach výrobcu), ktorá potvrdzuje záväzok spoločnosti Braun navrhovať a vyrábať produkty tak, aby skutočne vydržali.   

Po udalostiach posledných mesiacov užívatelia vsádzajú na kvalitu a účel produktov a riadia sa heslom „menej je niekedy viac“. Preto vo svojom stom roku Braun verí, že je správny čas zahájiť verejný dialóg o dobrom dizajne aj mimo komunity odborníkov, a to predovšetkým inšpirovaním a zapojením ďalšej generácie študentov a používateľov. V priebehu roku 2021 združí Braun vedúce osobnosti zo sveta dizajnu, módy a kultúry, aby sa podelili o svoje názory na to, čo dobrý design v dnešnej dobe znamená a ako môže pozitívne ovplyvniť budúci životný štýl, vzdelávanie a svet. Kolekciu k 100. výročiu je možné zakúpiť vo vybraných predajniach a e-shopoch – napríklad TU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu