Cara Delevingne a partner spoločnosti Samsung posielajú do vesmíru vôbec prvú selfie

0
1442

Spoločnosť Samsung vo svojom najnovšom technologickom počine, ktorý akoby ani nebol z toho sveta, vysiela na medzigalaktickú misiu modelku Caru Delevingne.

Bratislava, 16. októbra 2019 – Spoločnosť Samsung dnes oznámila, že hodlá podniknúť odvážnu misiu za hranice tohto sveta. Plánuje totiž vypustiť do stratosféry zariadenie Galaxy S10 5G, a dať tak spotrebiteľom možnosť dostať svoju tvár do vesmíru. Budú tu v dobrej spoločnosti, pretože tvárou misie Samsung „SpaceSelfie“ bola vyhlásená modelka, herečka a filantropka Cara Delevingne.

Cara potvrdila svoju účasť v tejto kampani na svojom Instagrame v oznámení, v ktorom uvádza zákulisné informácie o svojej misii, a to s pomocou neočakávaného návštevníka – astronauta SpaceSelfie. Astronaut dal Care smartfón Galaxy S10 5G, s ktorým bude urobená vôbec prvá „vesmírna selfie“ (SpaceSelfie), ktorá bude odhalená 23. októbra v priebehu hviezdnej akcie v novo otvorenom zážitkovom priestore Samsung KX v Londýne.

V rámci tohto najnovšieho technologického počinu spoločnosti Samsung, ktorý akoby ani nebol z tohto sveta, bude smartfón S10 5G pomocou pretlakového héliového balónu vynesený do stratosféry. Vlastné SpaceSelfie budú mať spotrebitelia možnosť získať tak, že nahrajú svoju fotografiu na internetové stránky „riadiaceho strediska“ spoločnosti Samsung: www.samsung.com/spaceselfie.

Snímky následne budú náhodne vyberané, zobrazované na 6,7-palcovej obrazovke Dynamic AMOLED smartfónu S10 5G a zasadené do jedinečného pohľadu na planétu Zem v pozadí. Táto fotografia bude zaslaná späť na Zem, aby sa o ňu mohli jej majitelia podeliť na sociálnych sieťach.

Prostredníctvom SpaceSelfie preukazuje spoločnosť Samsung priekopníckeho ducha značky a stanovuje nový štandard pre potenciál mobilných technológií. S10 5G bude po dobu viac než 200 hodín, ktoré strávi na hranici zemskej atmosféry, demonštrovať silu inovácií spoločnosti Samsung a jej vytrvalé úsilie o vývoj produktov, ktoré umožňujú robiť to, čo bolo skôr považované za nemožné.

Priekopníčka „vesmírnych selfie“ Cara Delevingne
Cara Delevingne taktiež rada borí hranice a so svojimi fanúšikmi otvorene zdieľa značnú časť svojho profesijného i osobného života. Je ideálnou kandidátkou na to stať sa priekopníčkou SpaceSelfie spoločnosti Samsung a inšpirovať ostatných, aby sa aktívne zapojili do tejto novej éry výskumu vesmíru a sociálnych sietí.

Cara Delevingne k tomu uviedla: „Myšlienka vesmírneho cestovania sa mi veľmi páči a nemôžem sa dočkať, až vykročím na čelo misie Samsung SpaceSelfie a stanem sa prvým človekom, ktorý pošle selfie do vesmíru. Už teraz plánujem, ako si túto svoju najfantastickejšiu selfie vytvorím, a teším sa na to, až uvidím, ako si moji fanúšikovia túto výzvu dostať svoju tvár do vesmíru vysvetlia.“

Ako bude misia Samsung SpaceSelfie prebiehať
Pretlakový balón pre výstup do vysokých výšok s veľkosťou polovice basketbalového ihriska (10,5 x 18 m) vystúpa zo štartovacieho stanovišťa v Južnej Dakote v USA a do výšky takmer 20 000 metrov vynesie na zákazku vyrobenú nákladovú debnu, v ktorej je uložený prístroj S10 5G.

Vybavenie bolo navrhnuté tak, aby dokázalo urobiť fotografie najvyššej kvality s ohľadom na zakrivenie Zeme a odrazy svetla od Slnka, ktorého slnečná energia napája vybavenie aj samotný prístroj S10 5G.

Na Zemi majú zákazníci šancu získať fotografiu svojej tváre vo vesmíre, a to tak, že si pomocou svojho vlastného smartfónu urobia selfie, ktorú nahrajú na internetové stránky riadiaceho strediska.

Pre misiu SpaceSelfie boli špeciálne vyvinuté dve aplikácie. Prvou z nich je aplikácia pre „pozemné riadenie“, ktorá bola vytvorená špeciálne pre odosielanie a prijímanie selfie medzi riadiacim strediskom a smartfónom na obežnej dráhe.

Druhou je aplikácia určená pre S10 5G, ktorá komunikuje s fotoaparátom upevneným na statíve a odosiela mu príkazy na vytvorenie selfie fotografie zobrazenej na smartfóne S10 5G. Aplikácia na smartfóne S10 potom pozemnou aplikáciou odošle príkaz, aby fotografiu odoslala späť na Zem, a odtiaľ sa obrázok dostane ku spotrebiteľovi, ktorý ju následne môže zdieľať na sociálnych sieťach.

Príprava S10 5G na cestu do vesmíru
V prípade S10 5G vytvoril Samsung tak odolný smartfón, že bez izolácie alebo puzdra znesie aj nepriaznivé podmienky a tlak panujúci na samej hranici vesmíru.

S10 5G bol ešte pred štartom podrobený prísnym testom, v ktorých preukázal schopnosť odolávať mrazu až do -65 °C. Testom bol podrobený aj 6,7-palcový Dynamic AMOLED displej smartfónu S10 5G, aby sa overilo, že vo vysokých výškach nebude praskať ani na ňom nebude kondenzovať vlhkosť.

V roku 2014 nadviazala spoločnosť Samsung partnerstvo s Ellen DeGeneres a na odovzdávaní Oskarov vytvorila jednu z vôbec najslávnejších selfie na svete. V roku 2019 nastavuje Samsung nový štandard ohľadne toho, čo je možné s mobilnými technológiami dosiahnuť, a ponúka generácii vyznávačov selfie príležitosť urobiť si jedinečnú, mimozemskú selfie.

„Aby sme oslávili úžasné veci, ktoré sa na obrazovkách prístrojov Samsung dejú, rozhodli sme sa posunúť tvorbu selfie na novú úroveň a dať ľuďom šancu dostať svoju tvár do vesmíru,“ vyhlásil Benjamin Braun, marketingový riaditeľ spoločnosti Samsung Europe. „Neustále posúvame hranice možného a s pomocou SpaceSelfie ukážeme, že s technológiami spoločnosti Samsung sa neustále odohrávajú úžasné veci – dokonca aj na samom okraji vesmíru.“

foto / video: Samsung

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu