Rozpoznajte signály, ktoré vám dáva vaša vírivka a vyvarujte sa zbytočným poruchám

0
1170

Aj vírivka vie dávať znamenia. Poznajte varovné signály, ktoré môžu odhaliť dôležité poruchy, ktoré by mohli inak skončiť katastrofou.

Patríte medzi tých ľudí, ktorí sa radi rozmaznávajú a doprajú si oddych? A tak ste si doma zadovážili vírivku? Vírivka je miesto, kde naozaj kvalitne zresetujete telo aj hlavu. No ani starostlivosť o ňu by ste nemali zanedbávať. Aj vírivá vaňa vysiela varovné signály, pred tým ako sa vie pokaziť, predstavíme vám ich hneď niekoľko.

Zabráňte katastrofe, vďaka tomu, že odhalíte chyby vopred

Aby ste zabránili veľkým problémom s vašou vírivkou, niekedy naozaj stačí málo. A to neignorovať náznaky problémov, ktoré vaša jacuzzi vysiela. Niekedy sa môže zdať, že ide len o banality, ale verte nám, že lepšie chybu či poruchu odhaliť hneď, ako keby mala neskôr spôsobiť veľké škody.

Problém s neodtekajúcou vodou

Jedným z veľmi ľahko viditeľným problémom je neodtekajúca voda z vírivky. Tento nepatrný problém môže nastať pri nesprávnom či nedbalom čistení. V odpade sa nahromadí špina či usadeniny a to znemožňuje vode vytiecť von. Aby ste sa problému zbavili, nemusíte urobiť nič náročné. Odpad ľahko vyčistíme pomocou chemikálii, účinosť závisí od výkonnosti a účinnosti chemikálie, ktorú ste sa rozhodli použiť. Pri výbere chemikálie sa nezabudnite presvedčiť, že je vhodná na čistenie vírivky, aby ste si nenapáchali viac škody ako osohu.

Problém s povrchom vírivky

Bežným problémom, ktorý môže nastať pri používaní jacuzzi je poškodenie jej povrchu. Odlupnutie, poškriabanie či podobné poškodenie povrchovej akrylovej časti je veľmi bežným a častým javom. Akryl je však ľahko získateľný materiál, čo je pre vás dobrou správou. Vďaka tomu nepotrebujete tím profesionálov, aby vám tento nedostatok odstránil. Stačí si prečítať niekoľko návodov, zadovážiť správne náradie a materiály a tento problém dokážete odstrániť aj samostatne.

Problém s čerpadlom

O niečo viac závažnejší problém je, ak nastanú poruchy s čerpadlom. Tieto poruchy sú síce ľahko spozorovateľné, pretože čerpadlo po zapnutí nefunguje alebo je príliš hlučné. Môže sa stať, že čerpadlo vydáva klasické zvuky, no voda nenaberá správny tlak, s týmito problémami si však bohužiaľ neporadíte sami. Ak spozorujete jeden z týchto nedostatkov, mali by ste kontaktovať vášho dodávateľa, aby produkt, ktorý ste si u neho zakúpili, skontroloval. Riešením je oprava alebo výmena samostatného čerpadla, všetko záleží od závažnosti problému.

Iné poruchy, ktoré zabraňujú relaxu

Samozrejme, že porúch, ktoré môžu nastať je viacero. Môže to byť porucha ohrievača, ktorý nedostatočne alebo vôbec nezohrieva vodu. Spínač, ktorý má zlý spoj a následne nespúšťa trysky, tak ako by mal. Veľa z problémov môže spôsobiť aj vlastnosť vody, ktorú v domácnosti máte. Preto by ste svoju vírivku nemali zanedbávať a mali by ste jej dopriať pravidelnú údržbu.

Ako poruchám zabrániť?

Nikto z nás nechce riešiť starosti, ale práve naopak užívať si pohodu a relax. Aby ste sa vyhli zbytočným nepríjemnostiam, mali by ste si dobre rozmyslieť kúpu vírivky. Na kvalite výrobku záleží, produkty Swim Spa od HOTTUB SAUNA & WELLNESS®, ktoré nájdete v Bratislave sú špičkou na trhu. Vďaka nadštandardným vlastnostiam produktu, ktoré Swim Spa zaručuje, eliminujete aj problémy s funkcionalitou.

Bohužiaľ, žiaden výrobok nie je stopercentný a preto je dôležitá samotná starostlivosť oň. Ak ju budete zanedbávať, odzrkadľuje sa to aj na chode produktu. Pokiaľ investujete do kvalitnejších produktov, môžete si byť istý, že vám poskytnú aj kvalitnejšie služby. Produkty Swim Spa od HOTTUB SAUNA & WELLNESS® sú vyrábané pomocou najmodernejších technológii a najkvalitnejších materiálov tak, aby vám prinášali radostné chvíle plné oddychu a nie starosti spojené s opravou produktu.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu