Cestujete s deťmi v lete autom? Toto by ste mali vedieť!

0
693
autom v lete

Leto je ideálnym obdobím na výlety a poznávanie krás našej krajiny, ale i zahraničia. Cestovanie s deťmi je však často plné komplikácií, i nepredvídateľných situácií. Ako si teda užiť cestu autom s ohľadom na potreby malých cestovateľov?

Pohodlná cesta autom

Na dlhú cestu s deťmi je bezpochyby ideálnym dopravným prostriedkom auto. Oproti vlaku, či autobusu ponúka komfort a slobodu, keďže môžete s deťmi vyraziť na cesty kedykoľvek a kamkoľvek chcete. Taktiež si môžete urobiť prestávku vtedy, keď je to potrebné. Nemusíte sa tiež trápiť s batožinou, keďže ju jednoducho umiestnite do kufra auta. Ak vaše ratolesti nechcú počas jazdy obsedieť v autosedačke, ak je to možné, porozmýšľajte nad cestou v noci. Cestujte v čase, keď už deti obvykle spia a tak si užijete pokojnú cestu bez zbytočných stresov.

Pozor na klimatizáciu

Cestovanie s deťmi počas leta vie byť niekedy poriadne komplikované. Horúce počasie ovplyvňuje aj vzduch v interiéri auta a tak prirodzene potrebujeme počas cesty auto vychladiť. Klimatizácia je skvelým riešením, ako auto vychladiť, no niekedy vie narobiť viac škody ako úžitku. Ak nechcete riskovať, že vám z nej deti počas jazdy autom prechladnú, vychlaďte auto už pred samotnou cestou. Odporúčaný rozdiel je 4 až 6 ℃ oproti vonkajšej teplote.

Prestávky sú potrebné

Dlhá cestá autom je náročná aj pre dospelých, nie to ešte pre deti. Preto pri ceste autom nezabúdajte ani na pravidelné prestávky. Mali by ste ich robiť minimálne každé tri hodiny. Počas prestávky môžete dať deťom niečo pod zub, ísť na WC, menším deťom vymeniť plienku. Ak vás čaká cesta dlhšia ako šesť, či sedem hodín a cestujete s malými deťmi, porozmýšľajte radšej nad nocľahom. Bude lepšie, ak sa niekde s deťmi pohodlne vyspíte, ako by mali stráviť dlhé hodiny v autosedačke.

Vychytávky do auta

Ak cestujete s malými deťmi autom, určite oceníte, keď máte všetko na svojom mieste. Zaobstarajte si preto do auta organizér, ktorý ľahko zavesíte na chrbát sedadla. Môžete doň umiestniť napríklad vlhčené obrúsky, ďalšie hygienické potreby, či fľašu s vodou. Tie počas jazdy už viac nebudete musieť hľadať. Niektoré organizéry majú dokonca priehradku, do ktorej môžete umiestniť tablet, či mobilný telefón. V letnom období nezabudnite interiér auta chrániť pred slnkom slnečnými clonami. Na sedadlá v aute a tiež autosedačky môžete umiestniť poťahy s chladivým efektom. Tak bude cesta autom aj počas horúčav znesiteľnejšia.

Text: Michaela Miňová

Foto: pexels.com, unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu