Kapela Sematam po predchádzajúcom remakeu skladby Miliónkrát obľúbeného interpreta Mira Žbirku a tiež úspešnej skladbe Bomba v spolupráci so zoskupením S hudbou vesmírnou, s ktorou sa kapele podarilo vyhrať 1. miesto v súťaži videoklipov Europe Music Awards v Košiciach, pokračuje vo funky-popovom žánri novinkou – letným singlom S.A.M.R. vibe a zábavným klipom. Skladba nesie posolstvo, že so správnymi ľuďmi je leto skoro ako malý raj.

„Väčšina ľudí by možno očakávala nejaké pekné story o tom, ako bola skladba skomponovaná v prírode s gitarkou, no realita je taká, že S.A.M.R. vibe vznikol tak, ako všetky naše songy, doma za počítačom. Proces tvorby tejto skladby bol však najdlhší zo všetkých, ktoré sme kedy nahrali a demo verzia má asi 20 rôznych verzií, medzi ktorými bola napríklad aj anglická modifikácia,“ prezrádza o skladbe spevák a zároveň autor hudby i textu Marek Kutnár a dodáva:

„Už samotný názov skladby S.A.M.R. vibe naznačuje, že ide o letnú skladbu. No za týmito štyrmi písmenami sa ukrýva aj ďalší význam ako fonetický preklad z angličtiny. Rozuzlenie prezrádza samotný text skladby a podčiarkuje jej hlavnú myšlienku, ktorá sa nesie v znamení, že s tými správnymi ľuďmi je leto Skoro Ako Malý Raj. Výrazným prvkom skladby je nosná saxofónová linka. Ide o niečo nové v našej tvorbe.“ 

Skladba nasiakla svoju autentickú atmosféru počas nahrávania v domácom prostredí Mareka Kutnára a šmrnc získala v Basement štúdiu v Nitre. „Keďže proces tvorby bol pomerne dlhý, jednotlivé nástroje aj spev sme nahrávali niekoľkokrát. Pri finalizácii singla sme sa vo viacerých prípadoch napokon vrátili k úplne prvotným nahrávkam, ktoré vznikli spontánne a všetci sme sa zhodli, že majú najlepšiu energiu,“ objasňuje spevák. O mix a mastering sa postaral producent Marek Šurin, ktorý kapele produkoval aj debutový album.

Novinku sprevádza aj letný videoklip plný farieb, vody a najmä funky nálady. „Na Vianoce som dostal od sestry pokémonský oblek a hneď mi bolo jasné, že sa stane súčasťou niektorého z našich chystaných videoklipov. A počas toho ako skladba S.A.M.R. vibe vznikala, som vedel, že nadišiel jeho čas,“ s úsmevom hovorí Marek Kutnár, ktorý počas nakrúcania spolu s kapelou a štábom najazdili po slovenských cestách 1100 kilometrov. Vďaka tomu videoklip obsahuje zábery z pláže WakeSoul v Piešťanoch, Nitry, Liptovskej Mary, Château Belá, Dunajskej Lužnej a na záver aj zo záhrady spevákovej mamy. O kameru a postprodukciu sa postaral Juraj Škula, s ktorým kapela spolupracovala už na videoklipe k singlu Bomba a aj na hold Mirovi Žbirkovi Miliónkrát. O Scenár a réžiu kreatívna kapela zvládla spolu s manažérkou Jankou Fiebigovou.

Nálada na nakrúcaní bola skvelá a ako to na našich točeniach býva zvykom, užili sme si veľa srandy. Opäť nás podržali aj naši verní fanúšikovia a kamaráti, ktorí nám prišli pomôcť. Všetkým, čo sa natáčania zúčastnili, patrí veľká vďaka,“ opisuje spevák pocity z nakrúcania a ešte dodáva: „Vzhľadom na veľké vzdialenosti medzi lokáciami bolo nakrúcanie náročné, no napriek tomu sme pri tom zažili množstvo skvelých momentov. Ja som si veľmi užil jazdu na vodnom skútri, aj keď náš saxofonista Majo asi o čosi menej, keďže musel celý čas hrať na saxofón. Za super výsledok vďačíme aj šikovnému komparzu a dvom šarmantným morský vílam.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu