Koľkokrát sa vám stalo, že ste rozmýšľali dlhé hodiny až dni nad darčekom, ktorý by ste chceli darovať vášmu blízkemu. Ak ho chcete prekvapiť niečím nevšedným a naozaj originálnym, zaberie vám to veľa času. Napadlo vám ale niekedy, že im môžete darovať doslova kúsok seba?

Ešte dávnejšie sme mali s tebou rozhovor o tvojich začiatkoch. Odvtedy už ale ubehol čas a určite máš veľa noviniek.

Áno, nerád stojím na jednom mieste a preto vždy pripravujem nejaké tie novinky. Najviac ich získavam vždy na mojom oblúbenom mieste a tým je posilňovňa Golem Relax, v ktorej si vždy vyčistím hlavu a nápady sa hrnú samé. Jeden z nich bola naposledy novinka gravirácie oka do prívesku. Jedna zákazníčka ma oslovila s prosbou o niečo, čo som doteraz nerobil. Chcela vyslovene niečo, čo tu ešte nebolo. Trvalo mi pár dní, kým som jej odpovedal. Našťastie ma kopla múza opäť pri cvičení a bolo to na svete. Povedal som si, že každé oko je jedinečné a vďaka technológiám, ktoré používam pri výrobe šperkov, je možné ho preniesť na strieborný alebo zlatý šperk. A šperk bol na svete. Zákazníčka bola úplne nadšená.

Ďalšou novinkou spred pár týždňov je moja nová odtlačkovacia sada, na zvečnenie odtlačkov prstov, nožičiek alebo ručičiek malých drobčekov. Množstvo ľudí mi počas pandémie písalo, či nemám alternatívu na odtlačkovanie, nechcelo sa im chodiť do obchodov.  A tak som si povedal, že musím niečo nájsť, vymyslieť. Našťastie som našiel zahraničnú spoločnosť, ktorá také niečo vyrába a má k výrobku aj overené všetky testy. Dal som si poslať prototypy, otestoval som ich sám, vyšlo všetko na jedničku a tak som vytvoril vlastnú grafiku a už čoskoro sa budú predávať v celej sieti predajnú PLANEO ELEKTRO a aj na ich vlastnom e-shope. Verím, že tak ľudia budú môcť aj z pohodlia domova objednať sadu na odtlačkovanie a zároveň získajú 5% zľavu na šperk vďaka kódu, ktorý je na druhej strane balenia.

Ako sa zmenil trend v príveskoch, odkedy si ch začal vyrábať?

Túto odpoveď by som si dovolil rozdeliť na dve časti. Jedna časť je o tvare prívesku. Stále najviac dominujú prívesky v tvare srdiečka, ako symbolu lásky. No na druhú stranu, čo sa týky nápadov na vyhotovenie šperku, ľudia sú čoraz náročnejší na nový nápad. To myslím samozrejme v pozitívnom slova zmysle. Ľudia jednoducho chcú niečo, čo neuvidia na nikom inom, ako vyššie spomínaný odtlačok oka na prívesku. Myslím si, že tento trend bude v najbližších rokoch ešte silnieť a z mojej dielničky vyjde ešte viacero naozaj exkluzívnych šperkov.

Akou najbizarnejšou prosbou si sa stretol?

Týchto prosieb je naozaj, v poslednej dobe, čím ďalej tým viac. Súvisí to aj s tým trendom, ako som odpovedal v predošlej otázke. No medzi najbizarnejšie patria napríklad uchovanie vypadnutého zúbka psíka do prívesku alebo prsteňa (psík je ešte živý a zdravý, len mu vypadol zúbok a majiteľka si ho chce uchovať). Ďalej som mal požiadavky na uchovanie materského mlieka do prívesku, aby mamina mala spomienku na materstvo. A v neposlednom rade dostávam aj požiadavky na zvečnenie odtlačku častí tela, ktoré si vie asi každý domyslieť .

Šperky vyrábaš aj pre celú rodinu. Ako vyzerá proces resp. čo všetko si môže u teba rodinka objednať?

Mám vo svojej ponuke aj rodinné kolekcie. Je to jeden z najkrajších momentov v mojej práci. Vtedy ku mne príde celá rodinka a zvečňujeme spoločne odtlačky všetkých členov rodiny pre každého z nich. Každý člen tak dostane odtlačky zvyšných členov rodiny na prívesok, ktorý si sám vyberie. Paleta šperkov je už aktuálne naozaj široká: prívesky, náhrdelníky, prstene, náramky, plakety…Každý si môže vybrať typ šperku, ktorý rád nosí a v tvare, ktorý sa mu najviac páči. Následne vyhotovím grafické návrhy pred výrobou, a po odsúhlasení návrhov sa púšťam do výroby. Vyrobené šperky pekne zabalím do darčekových krabičiek a taštičiek a buď si rodinka príde pre šperky osobne alebo ich zašlem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu