Letné prázdniny sa skončili, stále je však čas na nádhernú dovolenku pri mori. Chorvátske združenie cestovného ruchu chcelo pri príležitosti zápasu slovenských a chorvátskych národných tímov, ktorý sa hral 6. septembra 2019, upozorniť slovenských cestovateľov na výhody jesennej dovolenky.

Pred Mestskou arénou v Trnave vyrástol propagačný stan, v ktorom združenie privíta miestnych obyvateľov, futbalových fanúšikov a návštevníkov Tradičného trnavského jarmoku.

Okrem preskúmania aktuálnej ponuky jesenných aktivít na pobreží Jadranského mora sa mohli hostia zapojiť až do večera do fotografickej súťaže pomocou hashtagu #MilujemeChorvatsko a vyhrať dresy národných tímov, vstupenky na festival Ultra Music v Chorvátsku a tiež dovolenku v hoteli Valamar na Istrii a hoteli Kompas v Dubrovníku, spolu s letenkami Croatian Airlines.

„Chorvátsko má čo ponúknuť na jeseň, rovnako ako v ostatných ročných obdobiach, či už chcete stráviť svoju dovolenku aktívne alebo len relaxovať. More je stále príjemne teplé, ceny služieb sa znižujú a hlavné turistické centrá sú menej zaplnené ako v lete,“ vysvetľuje Dubravko Miholić, riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia na Slovensku.

Súčasťou večerného programu bola aj chorvátska skupina Tamburaški sastav Čunovski Bećari.

Chorvátsko je pre väčšinu slovenských turistov stále najobľúbenejšou krajinou pre dovolenku. V roku 2018 navštívilo Jadran viac ako 450 000 Slovákov. Na tento rok orgány cestovného ruchu očakávajú ďalší nárast počtu návštevníkov.

foto: htz.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu