Citlivosťou zubov trpí väčšina dospelej populácie. Tento zdravotný problém zvyčajne vzniká v dôsledku ustúpenia ďasien alebo opotrebenia skloviny. 

Citlivosť zubov začína vznikať vtedy, keď dôjde k obnaženiu mäkšej, vnútornej časti zuba, ktorá sa nazýva dentín. Nachádza sa pod sklovinou a ďasnami. Bodavú bolesť pri citlivých zuboch môžu vyvolať rôzne situácie a zlozvyky. Medzi najčastejšie patrí jedenie studených alebo horúcich jedál a pitie studených alebo horúcich nápojov, jedenie sladkých a kyslých jedál, vdychovanie studeného vzduchu, ale aj čistenie zubov. Takéto „bolestivé“ zuby si vyžadujú špeciálnu starostlivosť – jemné, ale účinné čistenie so špeciálnymi prípravkami –, ale aj zmenu stravovacích návykov.

Pri takýchto zuboch sa odporúča pravidelné čistenie mäkkou kefkou, ktoré nie je ani príliš časté, ani príliš silné, nezabúdajte na zubnú niť a používajte zubnú pastu, ktorá je určená na citlivé zuby. Napríklad zubná pasta Sensitive prírodnej thajskej kozmetiky Twin Lotus. Unikátna kombinácia bylín, najmä Java tea a little ironweed, ktoré obsahujú prírodný dusičnan draselný, poskytujú efektívnu úľavu pri zvýšenej citlivosti zubov. Okrem nich pasta obsahuje miswak, pomarančový jazmín, clinacanthus nutans, sépiovú kosť a mangosteen. Bylinná zubná pasta pomáha zmierniť citlivosť zubov, pomáha ničiť škodlivé baktérie, ktoré prispievajú ku vzniku zubného kazu, redukuje nepríjemný zápach a udržuje svieži dych.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu