Dolná Krupá opäť v tónoch Beethovena

0
409
dolná krupá koncert

Pohodlne sa usaďte a nechajte sa unášať vo víre nádherných tónov, ktoré pohladia dušu a potešia každého milovníka komornej hudby. Park kaštieľa v Dolnej Krupej sa už 10. septembra rozozvučí nádhernými skladbami Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa a Valentina Silvestrova na podujatí Rozárium hudby.

Tam, kde sa zrodila Beethovenova láska, ožíva opäť po roku jeho výnimočná hudba.  Husle, viola, violončelo a klavír v podaní špičkových interpretov sľubujú výnimočný hudobný zážitok. Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj v spolupráci s partnermi projektu prináša 10. septembra 2022 druhý ročník podujatia Rozárium hudby Amor et lacrimae (Láska a slzy), ktoré spája výnimočný hudobný zážitok

s objavovaním skrytých príbehov a miest Trnavského kraja. Koncert klasickej hudby v interpretácii komorného orchestra Convergence Players pod vedením vo Švajčiarsku pôsobiaceho huslistu Igora Karška prinesie do Dolnej Krupej vášnivú a virtuóznu Violončelovú sonátu A dur Ludwiga van Beethovena, romantické Sexteto G dur jeho obdivovateľa a nasledovníka Johannesa Brahmsa a modlitbu, meditáciu od súčasného ukrajinského skladateľa Valentina Silvestrova (1937). Ako sólista sa v orchestrálnej úprave Beethovenovho diela predstaví popredný slovenský violončelista Jozef Lupták. Špeciálnym hosťom večera bude Robert Roth, ktorý prečíta výber z Beethovenových listov.

Dominantou obce Dolná Krupá je klasicistický kaštieľ s rozľahlým parkom, v ktorom pobýval aj významný umelec Ludwig van Beethoven. Práve tu sa uskutoční výnimočný koncert. Hlavnou myšlienkou podujatia je priniesť kvalitnú komornú hudbu v prevedení slovenských interpretov na miesto, ktoré dýcha atmosférou príbehov a legiend.

„Práve Ludwig van Beethoven a jeho príbeh lásky, ktorý ho spája s Dolnou Krupou, bol inšpiráciou pre vytvorenie tohto podujatia. Tento rok prinášame pre umocnenie zážitku z tohto charizmatického miesta novinku. Kvalitný hudobný program obsadený výraznými umeleckými osobnosťami dopĺňame aj o ďalšie zážitky,” uvádza Agáta Mikulová, riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj a dodáva, že organizátori v spolupráci s partnermi pripravili na celé popołudnie (od 13. hodiny) sprievodný program: komentované prehliadky areálu kaštieľa, návštevu Medolanie spojenú s ochutnávkou medoviny, ako aj prechádzku po Rozáriu Márie Henriety Chotekovej s majstrom medovinárom. Samotný koncert komornej hudby začne večer o 18. hodine. Viac informacji o programe a vstúpenkách záujemcovia nájdu na   

www.krajzazitkov.sk.  

Foto: KOCR Trnavský kraj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu