Čo ak žijete v nesprávnom vzťahu? Zistite to!

Americký terapeut a kouč John Kim zosumarizoval isté znaky, ktoré pomôžu ľuďom zorientovať sa, či sú v tom správnom vzťahu alebo by mali ísť radšej ďalej.

„Cieľom nie je, aby ste sa cítili ľútostivo v súvislosti s vašou minulosťou alebo aby ste spanikárili ohľadom vášho terajšieho vzťahu. Je to len pripomienka, aby ste zostrili svoje zmysly,“ povedal John Kim.

Nie ste to vy- keď sa snažíte byť pre toho druhého niekým iným, lepším. Byť lepším je v poriadku, ale pokiaľ popierate vlastné ja a necítite sa byť sám sebou, bude vás to vyčerpávať. A zrazu zistíte, že toto vôbec nie ste vy. „Riešením je uvedomiť si to a pracovať na tom, aby sa človek znova našiel. Ak to nedokážete, neprinášate do vzťahu seba, ale podmieňovanie,“ radí terapeut.

Snažíte sa dokázať, že za niečo stojíte- svetu alebo jemu? O vzťahu by sste nemali niečo dokazovať, vás partner by si mal vašu hodnotu uvedomovať a vážiť si vás. Zistíte to pokiaľ vás partner nepočúva, potláčajú sa vaše sny a túžby a snažíte sa ukázať, že ste tu aj vy.

„Nie je úlohou vášho partnera, aby ste sa cítili hodnotne, ale je jeho úlohou vytvoriť bezpečný priestor, kde je vaša hodnota povzbudzovaná, aby rástla, namiesto toho, aby bola ignorovaná či znižovaná,“ vysvetlil John Kim.

Máte pocit, že sledujete iný vzťah a nie, že ste v ňom- vzťah sa deje a vy len nemo sledujete? Nijako doň nezasahujete a nezapájate sa. Len prežívate. A všetko robíte rutinne. Bez vášne.

Rozchádzate sa so samým sebou- v podstate ste sa vzdali seba samého. Máte pocit, že to tak má byť a stali ste sa odrazu niekým úplne iným. A tak ste sa vlastne rozišli so svojím skutočným ja. Podľa Kima sa vaše potreby nerovnajú vám a keď ste sa do tohto stavu dostali, ide o znak, že máte vzťah ukončiť.

By Diamond, Zena.sme.sk

Foto: favim

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu