Čo robia šťastné páry inak?

Je samozrejmé, že nie na všetky páry sa dajú aplikovať rovnaké veci, ale sú všeobecnosti, ktoré by ste mohli do svojho vzťahu zapojiť.

Čo pár, to iné „pravidlá“. Niekomu vyhovuje talianska domácnosť, iní sa hádkam vyhýbajú, niektorí radšej isté veci nevyťahujú, len aby k hádke nedošlo. Je veľmi ťažké hovoriť o nejakých receptoch na šťastný vzťah, ale určite sa dajú podať informácie, podľa ktorých sa k tomu viete priblížiť. Samozrejme, ak chcete.

Vážte si vzťah viac ako svoje ego

Často je ťažké pri hádke alebo výmene názorov myslieť na to, že si vzťah nechcete pokaziť a radšej ustúpite alebo potlačíte vlastné ego. Sú však páry, ktoré to dokážu a povedzme si, klobúk dole pred nimi. Vedia a rozmýšľajú dopredu, čo je pre nich dôležité, preto sa ani nesnažia zapodievať vecami, ktoré môžu zbytočne rozvíriť hladinu.

Neohovárajte sa

Či už pred rodinou, cudzími ľuďmi alebo kolegami. Žiadne reči o tom, aký je neporiadny, ako nevie povysávať, ako vás vytočil. Samozrejme, pokojne sa kamoške vyžalujte, to je rozdiel. Ale hlasné ohováranie vlastného partnera je podkopávanie vášho vzťahu.

Hovorte si pravdu, pokiaľ je to možné

Alebo aspoň vždy pravdivo povedzte svoj názor na danú vec, nech už je akýkoľvek. Určite nesúhlaste s niečím, čo sa vám prieči len preto, aby ste sa nepohádali. Raz vás to dobehne. Pravda o iných veciach, je už len a len na vás. Predsa len, nie úplne všetko musíte o sebe vedieť…

Doprajte si

Zdravý vzťah nezávidí, nežiarli, ale dopraje jeden druhému. Úspech, šťastie a kariéru. Alebo čokoľvek iné. Podpora je najviac. A nech to ten druhý cíti.

Akceptujte jeden druhého

Pokiaľ neustále chcete na partnerovi niečo meniť, asi to nebude úplne to, čo chcete. Majte sa radi takí, akí ste. Inak to asi nemá veľký zmysel.

Rovnaké hodnoty

Nemusíte mať všetky spoločné záujmy a všetko robiť spolu. Ale vyznávať rovnaké hodnoty je dosť podstatné. Lebo pokiaľ vy máte na prvom mieste rodinu a on kariéru, nie je to bohviečo.

Buďte priatelia

A keď sa dá, najlepší. Žalujte sa jeden druhému, hovorte si veci, komunikujte, choďte spolu na pivo a navzájom sa podporujte. To robia aj priatelia, nie?

By Diamond, wanda.pluska.sk

Foto: Pinterest

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu