S eleganciou a intuíciou v ústrety novej ľahkosti: dizajn nových zabudovateľných spotrebičov Miele

–        Generácia 7000: štyri dizajnové rady a tri farebné svety sú vhodné pre každý štýl vybavenia

–        Vedúci dizajnér Enslin: „Žiaden zákazník už nechce čítať návody na použitie“

Jasné tvary, vysoko kvalitné materiály, detailné spracovanie a intuitívne ovládanie, to sú prvky konceptu dizajnu generácie 7000, realizované v štyroch novonavrhnutých radoch a troch farebných prevedeniach, aj vo verzii s prvkami z nerezovej ocele. Miele tak ponúka zodpovedajúce riešenie pre akýkoľvek štýl interiérového dizajnu, ktoré sa buď diskrétne integruje do okolitého prostredia alebo výrazne vynikne. Ovládanie spotrebičov bolo starostlivo revidované a je teraz ešte lepšie vzájomne prispôsobené – pre maximálnu intuitívnosť ovládania a bezproblémovú kombinovateľnosť prístrojov.

Pre vedúceho dizajnéra Miele Andreasa Enslina je jednoduchosť obsluhy a jednota konceptu ovládania prioritou. Jednoduchosť preto, že varenie je veľmi kreatívny, ale aj komplexný proces sám o sebe, ktorý nie je možné prerušovať kvôli nevyhnutnosti prevádzkových krokov alebo hľadaniu v používateľských príručkách. A vďaka jednote dizajnových riešení spotrebiče umožňujú, tak ako je pre značku Miele typické, vysoko kvalitný a konzistentný celkový zážitok.

„Používateľ si musí zvyknúť len na jednu filozofiu prevádzky a aj tá je, pokiaľ možno, čo najjednoduchšia. Od usporiadania tlačidiel, cez displeje, farby a symboly, až po navigáciu v menu – súhra týchto prvkov tvorí jedinečný dizajnový obraz značky Miele,“ hovorí Enslin. Minimalistický dizajn generácie 7000 súčasne podčiarkuje ešte väčší podiel skla a výrazne menšie množstvo nerezovej ocele, čo vyjadruje pre Miele typickú nadčasovú eleganciu.

Kombinácie ako odliate z jedného kusa

Nový dizajn generácie 7000 ukazuje svoje silné stránky predovšetkým tam, kde samotná rúra na pečenie nie je jediným ústredným prvkom v kuchyni: nech sú kombinácie s inými spotrebičmi v akomkoľvek usporiadaní (nad sebou, vodorovne, do štvorca alebo do tvaru T), vždy pôsobia veľmi jednotne. Je to dané aj jednotnou štruktúrou ovládacích panelov, konzistentným vedením línií a vždy centrálne umiestneným kvalitným displejom s bielym textom. Jemným detailom v tomto kontexte je, že modely s ovládaním „M Touch“ môžu meniť vzhľad displeja – na bielom pozadí je možné zobraziť čierny text. Výhradné používanie senzorových funkčných tlačidiel, umiestnených na rovnakých miestach pri všetkých typoch zariadení, je tiež jednotné. Okrem niekoľkých modelov v nižšej triede sú otočné ovládače a klasické tlačidlá minulosťou. „Veľa práce sme venovali odstráneniu všetkých prebytočných detailov,“ hovorí Enslin. Integrovaný dizajn generácie 7000 má navyše tú výhodu, že dokonca aj varianty s rozličnou úrovňou vybavenia spolu navzájom dobre ladia.

Individuálne riešenie pre súčasné štýly vybavenia

Generáciou 7000 Miele reaguje nielen na rastúci dopyt ľudí po jednoduchosti, ale aj ich rôzne preferencie v interiérovom dizajne. Preto vytvorilo dizajnérske centrum Miele návrhy rôznych prostredí, ako by mohli vyzerať u zákazníkov. Výsledkom sú štyri individuálne dizajnové rady PureLine, VitroLine, ArtLine a ContourLine.

Svojou konzistentnou horizontálnou orientáciou a vysokým podielom skla je rad PureLine vhodný pre čistý a moderný dizajn interiéru. Charakteristickými prvkami je striedme použitie nerezovej ocele a kvalitné kovové rukoväte, vyfrézované z jedného masívneho bloku. Sklenená predná strana je realizovaná vo farebnom variante obsidián čierna. Dobre premyslená geometria línií umožňuje takmer akúkoľvek kombináciu spotrebičov radu PureLine.

Dizajnový rad VitroLine ponúka mnoho prvkov v prevedení z nerezovej ocele a je dostupný vo farbách obsidián čierna, briliantová biela alebo grafitovo sivá. Je tu pevná kovová rukoväť vo farbe zariadení a obsahuje rovnako farebný, precízne zabrúsený sklenený prvok. Svojou kvalitnou povrchovou úpravou a striedmymi konštrukčnými prvkami VitroLine harmonicky ladí s modernými kuchynskými dizajnami.

Ešte viac jednoliaty je rad ArtLine, ktorý skvele integruje spotrebiče do puristického prostredia, a je preto vhodný pre otvorenú kuchyňu. Spotrebiče sú dostupné vo farbách obsidián čierna, briliantová biela a grafitovo sivá. Ich hladké sklopné sklenené čelné plochy sa bezproblémovo hodia do konceptu moderného mestského životného prostredia. Dvierka sa automaticky otvárajú po ľahkom poklepaní.

V kontraste k predchádzajúcim dizajnovým radom stojí ContourLine, ktorého dizajn vyzdvihuje charakter spotrebičov a kvalitné technológie zariadení Miele. Konštrukcii dominujú také detaily, ako je masívna kovová rukoväť z jedného kusu, ktorej kontúra je zdôraznená v kovovom ráme pod ňou. Rámček z nerezovej ocele zámerne podporuje vyniknutie spotrebiča a jeho technológie. Sklenený ovládací panel je vo farbe obsidián čierna.

V generácii 7000 sa Miele stále viac spolieha na úsporné LED osvetlenie s dlhou životnosťou, ktoré zaisťuje jasné svetelné podmienky vnútri spotrebičov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o značke Miele, navštívte stránku www.miele.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu