DARUJME SI NÁDEJ NA ZDRAVŠÍ ŽIVOT

0
381
Darujme si zdravší život a Inca Collagen

Aj keď sa zdá, že peniaze a majetok dnes vládnu svetom, čoraz jasnejšie si uvedomujeme, že skutočnými pokladmi sú láska a zdravie. Napokon vo vianočnom a novoročnom čase práve tie najviac želáme svojej rodine, blízkym, priateľom. Vinšovanie z úprimného srdca môžeme podporiť aj praktickými darčekmi, ktoré stoja na začiatku osobnej starostlivosti o zdravie. Vďaka ním si udržiavame stále dobrú kvalitu života.

Kolagén je zárukou udržania krásy i kvality života

Výborným tipom na vianočný darček najmä pre všetky ženy je kolagén. Jeho prospešnosť môže po nasledujúce mesiace v roku každá sledovať priamo na sebe v zlepšenej kvalite vlasov, nechtov, pleti…

Kolagén sa v našom tele nachádza prirodzene a v mladosti si ho telo dokáže vyrobiť dostatok. Tvorí 30 % všetkých bielkovín v tele, 70 % bielkovín kože a taktiež 70 % sušiny kĺbových chrupaviek. Nachádza sa aj v zuboch, telesných orgánoch, cievach a rohovke. Kolagén hrá kľúčovú úlohu v tom ako vyzeráme a ako sa cítime. Jeho nedostatok s telom teda poriadne zamáva. S vekom však množstvo kolagénu v organizme postupne klesá a v seniorskom veku sa už netvorí vôbec.

Nedostatok kolagénu má za následok rýchle pribúdanie vrások a unavený vzhľad pleti, zhoršenú kvalitu vlasov, ich vypadávanie, lámajúce sa nechty, celulitídu i zhoršenú hybnosť kĺbov. Výbornou správou je, že kolagén si vieme jednoducho doplniť pravidelným užívaním kvalitného doplnku výživy – Inca Collagen. Je to morský kolagén v prášku, pripravovaný šetrnou enzymatickou hydrolýzou, 100 % čistý kolagén, bez arómy, príchutí a konzervantov. Výrobca Inca Collagen zvolil tento spôsob štiepenia práve kvôli zachovaniu živej štruktúry helisy v kolagénových peptidoch. Inca Collagen je teda zárukou maximálnych účinkov, aké vám kolagén vôbec môže dať.

Chceme žiť zdravšie? Posilňujme si imunitu…

Náš organizmus má na ochranu pred baktériami, vírusmi a infekčnými chorobami vybudovaný imunitný systém, ktorí nás stráži pred vonkajšími i vnútornými nepriateľskými útokmi. Denne si ho však poškodzujeme stresom, našimi zlozvykmi, nedostatkom spánku a oddychu i nezdravým životným štýlom. Jeho obranyschopnosť sa znižuje aj vyšším vekom.

Oslabený organizmus potom ľahšie prekonávajú baktérie i vírusy v podobe rôznych zápalov a opakujúcich sa respiračných infekcií. Základom ochrany je zdravý životný štýl, vyvážená strava bohatá na živiny, dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, spánku, vyhýbanie sa stresu. Ak je však obranyschopnosť organizmu oslabená, alebo je rizikových faktorov príliš veľa, môžeme si pomôcť i vhodnými výživovými doplnkami, prírodnými antibiotikami, antioxidantmi a tiež výživovým doplnkom s betaglukánom z hlivy ustricovej.

Pravidelne užívaný vysokočistý betaglukán (93 %) skvalitňuje imunitu a tá dáva nádej na zdravší život. Počas rizikového obdobia, keď sa obvykle koncom januára a vo februári hlási chrípka je vhodné užívať výživové doplnky Beta glucan 120+ ako aj Beta glucan 240+ obohatený o vitamíny C a D a v čase vysokých nárokov na imunitu i počas rekonvalescencie aj Beta glucan 500+ s najvyššou dávkou vysokočistého betaglukánu na trhu. Všetky produkty, vrátane tých, ktoré sú určené deťom, sa dajú kúpiť v lekárňach a online na www.natures.sk.

Darujme si zdravší život a  Inca Collagen

Kúpele na zotavenie, upevnenie zdravia i aktívneho života

Najťažšie sa vymýšľajú darčeky pre rodičov a starých rodičov. Tvrdia totiž, že im už nič netreba, lebo všetko majú. Omyl. O zdravie a kvalitu života sa treba neustále a cielene usilovať. Teda pre blízkych v seniorskom veku je ideálnym darčekom napríklad pobyt v liečebných kúpeľoch. Zreparujú si tam svoje zdravotné ťažkosti, zrelaxujú v kúpeľnom wellness, ale najmä si uvedomia, že pravidelné prechádzky na čerstvom vzduchu v čistej prírode, plávanie v bazéne, dostatočný oddych a záujem o dianie okolo seba zároveň u nich prispieva k chuti byť stále aktívnym, a teda menej chorľavým.

Darujme si zdravší život a  Inca Collagen

Určite si takú zdravotnú dovolenku napríklad v známych Bardejovských Kúpeľoch, Piešťanoch, Trenčianskych Tepliciach,  Dudinciach či iných našich kúpeľoch, ktoré môžete vybrať podľa zdravotných problémov vášho blízkeho, určite obľúbia a budú sa na ňu tešiť aj ďalšie roky. Pravidelný relax v kúpeľoch prospeje (nielen) staršiemu človeku iste viac ako najdrahší darček. Kúpele majú k dispozícii darčekové poukazy s platnosťou najmenej 12 mesiacov, takže konkrétny termín pobytu sa dá dojednať neskôr podľa potrieb obdarovaného. Môžete ich obstarať aj online.

Nezabúdajme aj pri výbere darčekov, že lekári liečia, ale prevencia a osobná starostlivosť o vlastné zdravie pomáhajú predchádzať mnohým ochoreniam.

Pripravila: redakcia
Foto: Inca Collagen, Natures, Bardejovské Kúpele

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu