Aj keď sa zdá, že peniaze dnes vládnu svetom, realita nás presviedča o inom. Skutočné poklady, ktoré my ľudia máme, sú len dva – láska a zdravie. Tie si musíme chrániť, opatrovať, rozvíjať a rozdávať okolo seba. Napokon teraz počas novoročného času práve lásku a zdravie najviac želáme svojej rodine, blízkym, priateľom. Vinšovanie z úprimného srdca môžeme podporiť aj praktickým darčekom, ktorý môže stáť na začiatku novoročného predsavzatia, že tento rok budeme venovať väčšiu pozornosť osobnej starostlivosti o svoje zdravie. Vysokočistý Beta glukán prispieva ku kvalitnejšej imunite a tak nám umožňuje zdravší život. A obdarovaný bude mať dôkaz, že nám na ňom a jeho zdraví naozaj záleží…

Na obranyschopnosti organizmu záleží

Ak chceme žiť vo svojich rodinách zdravšie, musíme sa starať o imunitu. Náš organizmus má na ochranu pred baktériami, vírusmi a infekčnými chorobami vybudovaný imunitný systém, niečo ako pohotových bodyguardov, ktorí náš organizmus strážia pred vonkajšími i vnútornými nepriateľskými útokmi, vírusmi, baktériami. Tento systém je však denne poškodzovaný stresom, našimi zlozvykmi, znečisteným životným prostredím i nezdravým životným štýlom. Jeho obranyschopnosť sa znižuje aj vyšším vekom. Oslabený organizmus potom ťažšie odoláva, baktérie i vírusy ho ľahšie prekonajú v podobe rôznych zápalov, ochorení. Základom ochrany je zdravý životný štýl, vyvážená strava bohatá na živiny, dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, spánku, vyhýbanie sa stresu a dôkladná hygiena. Ak je však obranyschopnosť organizmu oslabená, alebo je rizikových faktorov príliš veľa, môžeme si pomôcť i vhodnými výživovými doplnkami, prírodnými antibiotikami (cibuľa, cesnak, zázvor), antioxidantmi a tiež výživovým doplnkom s beta glukánom z hlivy ustricovej – vo vedeckej, ale už i bežnej verejnosti dobre známy imunomodulátor.

Aktivujte silu čistého beta glukánu

Potrebné vitamíny a minerálne látky telo ideálne získava zo stravy, ale ani ich doplnenie z vhodných výživových doplnkov nie je na škodu. Imunitné bunky občas, najmä v kritickom zimnom období, keď sa darí najmä chrípke, treba postrčiť do ich práce, teda do účinnej ochrany organizmu a boja s nepriateľskými vírusmi. V tom pomáha známy imunomodulátor – beta glukán. Ide o prírodnú látku, ktorá sa bežne vyskytuje v niektorých potravinách. V prírodnej forme je však beta glukán zmiešaný s ďalšími látkami, vďaka ktorým ho imunitné bunky nevedia rozpoznať a využiť. Očistením beta glukánu, získaného z hlivy ustricovej, od prirodzene sa vyskytujúcich prímesí sa imunitným bunkám uľahčí jeho rozpoznanie receptormi a zvýši sa účinok: vysokočistý beta glukán (93 %) aktivuje imunitné bunky, čo vedie k zvýšeniu ich fagocytickej aktivity (chuti bojovať s nepriateľmi), teda chrániť organizmus pred nepriateľskými vplyvmi. Dôležitou výhodou vysokočistého beta glukánu je jeho bezpečnosť. Nie sú známe vedľajšie účinky či vznik závislosti a nedá sa ním ani predávkovať. Beta glukán pomáha nielen pri znížení rizika infekčných ochorení, ale má veľký význam aj pri podpore organizmu počas ochorenia a tiež urýchľuje rekonvalescenciu. 

Výživové doplnky s vysokočistým beta glukánom prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému a zároveň k zníženiu vyčerpania, únavy a náchylnosti na ochorenie.

Pravidelná podpora imunity

Bezpečnosť vysokočistého beta-1,3-1,6/D-glukánu z hlivy ustricovej slovenskej spoločnosti Natures bola preukázaná v toxikologickej štúdii, viacerých štúdiách na zvieratách, ale aj vo dvoch klinických štúdiách na ľuďoch. Počas rizikového obdobia a počas chladných mesiacov je vhodné užívať výživové doplnky Beta glucan 120+ ako aj Beta glucan 240+ obohatený o vitamíny C a D a v čase vysokých nárokov na imunitu a počas rekonvalescencie je k dispozícii aj Beta glucan 500+ s najvyššou dávkou vysokočistého beta glukánu na trhu. Pomôcť dokáže aj Baciltrafil s unikátnou kombináciou účinných zložiek s vedecky potvrdenými synergickými účinkami. Všetky produkty sa dajú kúpiť v lekárňach a online na www.natures.sk

Foto: archív Natures

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu