Darujte si chvíľku pre seba

0
1146

Azda každá z nás pociťuje s novým rokom určitý tlak a výčitky, ktoré sa snažíme vykompenzovať predsavzatiami. Menej jesť, viac sa hýbať, obmedziť fast food, viac makať na svojich pracovných cieľoch… Prečo sa to všetko týka toho, do čoho sa musíme nútiť? Napadlo vás niekedy dať si predsavzatia, ktoré vám do života (najmä teraz počas najdepresívnejšieho obdobia roka) prinesú po vianočnom zhone pokoj? Čo tak si na zoznam pripísať ciele ako nakúpiť si viac zaujímavých kníh, dopriať si pravidelné oddychové cvičenia, investovať trochu času do svojho zovňajška… Život predsa nie je za trest.

Pozrite sa do zrkadla. Určite si nájdete pár chybičiek krásy, bez ktorých by ste si vedeli predstaviť svoju existenciu. Čo s vráskami? Táto otázka trápi väčšinu ženskej populácie. Túžba urobiť vrásky na tvári neviditeľné, sa už stala prirodzenou súčasť nášho života. Našťastie je mnoho spôsobov, ako sa ich v dnešnej dobe zbaviť, alebo aspoň potlačiť. A ak vám ich odstránenie zdvihne sebavedomie a náladu, prečo to nespraviť? A neodkladajte to! S vráskami pomocou cielenej a kvalitnej starostlivosti o pleť treba začať zápasiť ešte skôr ako si ich na vás niekto všimne.

Ďalším zaručeným liekom sú domáce relaxačné kúpele. Stačí vám k tomu pár zrniek soli do kúpeľa, príjemná hudba (odporúčame Best Of Sade), a hrejivé svetlo sviečok. Prvú pomoc pri vyčerpaní tiež predstavuje mätový kúpeľ, na ktorý vám postačí hrsť čerstvých mätových lístkov. A čo je na tom najlepšie? S touto príjemnou aktivitou zvládnete napríklad aj domáce bielenie zubov, vďaka čomu sa budete cítiť nielen uvoľnene, ale aj krajšie.

Autor wm
Foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu