Veľká noc a jarné víkendy v Bardejovských Kúpeľoch – v oáze zdravia a oddychu

0
426
veľká noc v Bardejovských kúpeľoch

Jar nás láka do prírody, ale po zime sa hlási i tzv. jarná únava. Hľadáme spôsob, ako si aspoň pár dní oddýchnuť od pracovného zhonu. Blížiace sa sviatky jari a neskôr i voľné májové dní môžu byť lákavou inšpiráciou na relax napríklad v Bardejovských Kúpeľoch…

Kúpeľná Veľká noc

Veľkonočné pobyty patria medzi klientami Bardejovských Kúpeľov k najobľúbenejším. Majú záruku skvelého oddychu a dostatok veľkonočnej atmosféry. Hlavné kapacity v najluxusnejších hoteloch Alexander, Ozón a Astória sa vypredajú vždy medzi prvými. Aj tento rok, v termíne od 6. do 11. apríla 2023, pripravili kúpele Veľkonočný pobyt na 3 až 5 nocí.

,,Príďte si oddýchnuť počas veľkonočných sviatkov. Pripravili sme pre vás skvelý relaxačný pobyt s tradičnými veľkonočnými špecialitami, nebude chýbať Večer „ľudových jedál“, sprievodný program, uvítací drink a malé prekvapenie pre každého hosťa. Pobyty sú atraktívne pre dvojice i pre rodiny s deťmi. Jarné slnko, čerstvý vzduch, kúpeľný park, prechádzky po udržiavaných cestách a chodníkoch a okolitá príroda s turistickými a singletrackovými trasami, poskytujú dostatok príležitostí na aktívny oddych,“ vymenúva a pozýva Tamara Štanaková, ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov.

veľká noc v Bardejovských kúpeľoch

Využite predĺžené májové víkendy

Máj patrí k najkrajším mesiacom na relaxačné a wellness pobyty. K obľube mesiaca lásky sa ešte pridávajú aj voľné dni počas sviatkov prvého a ôsmeho mája, ktoré umožňujú vytvárať, spolu s víkendovými dňami, bloky voľných dní. Aspoň časť z ich sa oplatí venovať svojmu zdraviu v kúpeľoch. A keď sa objavia ešte akciové zľavy, potom už niet čo váhať. Napríklad taký akciový wellnes pobyt Vital, v štvorhviezdičkovom wellness hoteli Alexander v Bardejovských Kúpeľoch, začína už od 169,50 eur na 3 dni (2 noci) pre jednu osobu. Akciové pobyty platia od 30. apríla až do začiatku letnej sezóny do 25. júna 2023.

„Ak ešte nemáte program na predĺžené májové víkendy, príďte si užiť akciový Vital pobyt a nechajte oddýchnuť vaše telo v Bardejovských Kúpeľoch. Čaká vás plná penzia formou bufetov, neobmedzený vstup do Wellness Spa v hoteli Ozón (bazény a sauny), neobmedzený vstup do hotelového Wellness v hoteli Alexander a procedúry – klasická masáž, minerálny kúpeľ soľná jaskyňa i pitná kúra na kolonáde. Parkovisko pri hoteli je grátis,“ láka pani riaditeľka.

veľká noc v Bardejovských kúpeľoch

S rekreačným príspevkom, aj s deťmi

Na pobyt počas Veľkej noci ale aj po celú jar až do začiatku letnej sezóny môžete využiť rekreačný príspevok. Pri jarných pobytoch sú deti do 3,99 rokov bez nároku na lôžko grátis. Detskú postieľku kúpele poskytujú na požiadanie bezplatne. Pre deti od 4 do 14,99 rokov platí až 50 % zľava z uvedených cien. Deti majú v cene ubytovanie, plnú penziu a 3-hodinový vstup do bazénovej časti Wellness Spa podľa počtu nocí, pravda, len v sprievode dospelej osoby. (Saunový svet je prístupný iba pre klientov od 15 rokov.)

veľká noc v Bardejovských kúpeľoch

Stály záujem klientov

Bardejovské Kúpele majú po nedávnych korónových obmedzeniach stále otvorené. Služby poskytujú pre klientov poisťovní i samoplatcov bez prerušenia už od leta minulého roka. Zotaviť sa tu môže každý. Kúpele majú najširšie indikačné zameranie spomedzi všetkých slovenských kúpeľov, okrem tradičnej liečby vnútorných ochorení sú v schválenom indikačnom zozname i choroby ženské, nervové a ochorenia pohybového aparátu. K dispozícii majú v hlavnej sezóne až 1100 lôžok. Pred krízou ich ročne navštívilo okolo 25 000 osôb a počet prenocovaní presahoval 270 000.

veľká noc v Bardejovských kúpeľoch

Lákavé okolie kúpeľov

Počas kúpeľného pobytu naozaj nie je čas na nudu, okolie kúpeľov má veľa turistických zaujímavosti. Bardejovské Kúpele sa nachádzajú sotva 5 km od mesta Bardejov, ktoré je zapísaný v UNESCO. Návštevníci môžu v Bardejove obdivovať Radničné námestie s nádhernými gotickými meštianskymi domami, Bazilikou minor Sv. Egídia, s bývalou Mestskou radnicou – prvou stavbou renesancie na území Slovenska, v ktorej je dnes expozícia Šarišského múzea. K zaujímavostiam patria aj zachované mestské hradby. Medzi klenoty patrí aj Židovské suburbium, ktoré bolo v roku 2000 zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO spolu s historickým jadrom Bardejova. V okolí Bardejova a kúpeľov si môžu návštevníci  pozrieť 7 gréckokatolíckych drevených kostolíkov (Tročany, Krivé, Kožany, Lukov, Frička, Jedlinka, Mikulášová, Zboj) a 1 rímskokatolícky jedinečný drevený kostol v Hervartove. V samotných kúpeľoch sa nachádza Skanzen – Múzeum ľudovej architektúry, ktorý je najstarší na Slovensku. Keďže je zriadený v starej záhrade, kvitnúce stromy poskytuje teraz na jar skutočne úžasný zážitok. Na vychádzky je obľúbený aj kúpeľný Lesnícky náučný chodník ČIERNA MLÁKA a pekný výlet sa dá zorganizovať aj na neďaleký hrad Zborov.

www.kupele-bj.sk

veľká noc v Bardejovských kúpeľoch

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu