DO PODUJATIA CHUTE MALÝCH KARPÁT SA ZAPÁJAJÚ RODINNÉ VINÁRSTVA Z REGIÓNU TRNAVA

0
366
Trnava Terra

Hneď, keď sa vinohrady zafarbia do ohnivých jesenných farieb, nastane čas ochutnávania domáceho zlatistého moku. Počas obľúbeného vinárskeho podujatia Chute Malých Karpát, ktoré sa bude konať v sobotu 11. novembra 2023, otvorí svoje priestory a pivnice 38 malokarpatských vinárstiev. Návštevníci budú môcť v regióne Trnava ochutnať to najlepšie z ich produkcie a cestovať od Svätého Jura až po Suchú nad Parnou.

Okrem tradičných vinárskych oblastí ako Svätý Jur, Modra a Pezinok môžu milovníci vína navštíviť aj obce neďaleko Trnavy – Suchú nad Parnou či Doľany. Rodinný podnik Terra Parna pripravuje okrem ochutnávok vín aj hudobný program. Jozef Zvolenský z vinárstva Terra Parna pozýva: „Tešiť sa môžete na koncert skvelej speváčky, hudobníčky a skladateľky, Jany Andevskej. Účastníci festivalu majú na koncert vstup voľný, ale lístky si môžu zakúpiť aj tí, ktorí sa nezúčastnia podujatia Chute Malých Karpát. Okrem vína a koncertu si účastníci u nás môžu pochutnať aj na jesennom menu.“

Vinári zo Suchej nad Parnou aj tento rok stavili na overenú kvalitu, účastníci si budú môcť vybrať a degustovať ako zo sviežich bielych vín Sauvignon a Rizling rýnsky, tak aj červené Svätovavrinecké a Modrý Portugal, ktoré majú v obci dlhoročnú tradíciu.

V neďalekých Doľanoch má svoje sídlo vinárstvo Vína z mlyna. Ervín Demovič, majster mlynár a zároveň vinár v jednej osobe informuje:  „Naše vinárstvo sídli v budove starého mlyna, ktorý si návštevníci podujatia môžu spolu so mnou prezrieť a popri tom degustovať naše Veltlínske zelené, Rizling vlašský alebo Svätého Leonarda.“

Trnava Terra

O pár desiatok kilometrov ďalej svoje brány otvorí napríklad aj šenkvické vinárstvo Karpatská Perla.

Návštevníci festivalu Chute Malých Karpát, ktoré štartuje v sobotu 11. novembra, budú mať možnosť celkovo zavítať až do 38 vinárstiev, a to v čase od 13. do 21. hodiny. V rámci sobotného popoludnia a večera budú môcť využiť 60 degustačných lístkov a navštíviť vinárstva podľa svojho výberu. Rezervácia lístkov je možná na stránke https://www.chutemalychkarpat.sk/chute-malych-karpat-2023/vstupenky.

A degustačný pohár, spolu so vstupenkou si potom záujemcovia môžu vyzdvihnúť v troch vinárstvach.

Trnava Vína z Mlyna

Pripravil: Alexander Prostinák
Foto: Združenie Chute Malých Karpát, Terra Parna,

Karpatská Perla, Vína z Mlyna.

Trnava Karpatská Perla
 Trnava Karpatská Perla 5

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu