Dokážete spraviť cappuccino alebo caffè latte jedným prstom?

0
1004

Áno, čítate dobre – jedným prstom pripravíte vašu obľúbenú kávu pre vás aj pre návštevy. Prezradíme vám jednoduchý fígeľ, ako na to.

Tiež patríte k tým, ktorí deň začínajú šálkou voňavej kávy a tento lahodný nápoj im spríjemňuje chvíle aj počas dňa? Ani sa tomu nedivíme, veď káva patrí celosvetovo k najobľúbenejším nápojom a kvalitné espresso tvorí základ ďalších špecialít, ktorými radi rozmaznávame naše chuťové bunky. Tou najobľúbenejšou je určite nadýchané cappuccino a za ním v tesnom závese caffè latte.

Cappuccino s mikropenou

Kávu, zjemnenú smotanou a cukrom, poznali v Rakúsku už začiatkom 19. storočia. Práve táto pochúťka sa stala základom pre talianske cappuccino, ktoré vzniklo približne o sto rokov neskôr. No na jeho súčasnú podobu si kávičkári museli počkať ešte ďalších asi 50 rokov, keď baristi vďaka novým kávovarom dokázali na káve vytvoriť bohatú cremu a napeniť aj mlieko či smotanu. Cappuccino z rovnakého dielu espressa, napareného mlieka a mliečnej peny bolo na svete a v kaviarňach sa okamžite vyšplhalo na prvé priečky obľúbenosti. Ale ani tu sa vývoj cappuccina neskončil. Dnes pôvodnú ťažkú mliečnu penu, ktorá ako vankúšik trónila na vrstve espressa a mlieka, čoraz častejšie nahrádza nadýchaný obláčik z mikropeny. Či už uprednostňujete penu výraznejšiu alebo jemnejšiu, pripraviť dobré cappuccino chce cvik a trpezlivosť.

Caffè latte chce viac mlieka

Druhou obľúbenou mliečnou kávovou špecialitou je caffè latte. Možno si poviete: Káva s mliekom, čo je na tom zvláštne? Čiastočne máte pravdu, no pripraviť dobré „latte“ chce tiež istú dávku citu. Teda pokiaľ ho nechcete piť tak, ako bol po celé stáročia základom raňajok – teda ako kávu, zmiešanú s mliekom. Mimochodom, tento spôsob prípravy mliečnej kávy je v našich domácnostiach stále najbežnejší. Na dobré caffè latte potrebujete dvojité espresso a asi 150 – 180 ml napareného mlieka, ktoré zaberajú približne 5/6 šálky. Zvyšok tvorí mliečna pena. Zložité? Ale čoby!

Zoznámte sa: Cafissimo milk – váš domáci barista

Aby ste si doma pripravili fantastické cappuccino alebo caffè latte, nemusíte ani chodiť do kaviarne, ani kupovať drahé kávovary a nacvičovať správne napenenie a dávkovanie. Novinka od Tchibo sa postará o všetko. Kávovar Cafissimo milk vám ochotne pripraví povzbudzujúce espresso, lahodnú caffè crema, klasickú prekvapkávanú kávu a o pár sekúnd neskôr aj jemné cappuccino alebo labužnícke caffè latte či deťmi milovanú mliečnu penu. Stačí vložiť kapsulu s vašou obľúbenou kávou, naplniť nádobu čerstvým mliekom a jedným prstom zvoliť, aký nápoj vám tentoraz Cafissimo milk pripraví. Vidíte? Vychutnať si pôžitok z obľúbeného nápoja v pohodlí domova je s Cafissimo milk jednoduché ako ťuknutie prstom. Doslova.

EXTRA TIP:

Cafissimo milk je aj extra výhodný! K tejto novinke totiž dostanete do 14. marca 50 kapsúl zadarmo. A od 15. marca do 4. apríla ho Tchibo ponúka za zvýhodnených 99 eur s 20 kapsulami limitovanej ochutenej edície zadarmo. Kliknite na www.tchibo.sk a dozviete sa viac!

Užitočné informácie o spoločnosti Tchibo

Tchibo patrí k najväčším výrobcom kávy na svete a je vedúcou firmou na trhu praženej kávy na mnohých európskych trhoch. Tchibo je rovnako jedným z najväčších medzinárodne pôsobiacich maloobchodných predajcov. Jedinečný obchodný model spoločnosti Tchibo prepája pod mottom „Objavte jedinečný svet Tchibo“ kávovú expertízu a týždenne nové tematické kolekcie spotrebného tovaru. Svoje výrobky ponúka Tchibo prostredníctvom viackanálového distribučného systému, ktorý tvorí sieť kamenných predajní Tchibo a internetový obchod www.tchibo.sk. Spoločnosť bola založená v roku 1949 v nemeckom Hamburgu, kde má svoje ústredie.

V Slovenskej republike pôsobí prostredníctvom TCHIBO SLOVENSKO spol. s r.o. od roku 1991 v segmente praženej a instantnej kávy pod známymi značkami Tchibo, Eduscho a Davidoff Café. Od roku 2008 rozvíja TCHIBO SLOVENSKO na slovenskom trhu obchodnú činnosť zameranú na predaj spotrebného tovaru Tchibo. Každý týždeň je uvedená do predaja nová kolekcia asi 30 výrobkov na určitú tému vo výbornom pomere ceny a kvality. Témy sa v priebehu roka striedajú a postupne zahŕňajú všetky oblasti: od kuchyne cez módu, šport, elektroniku, hračky, šperky až po záhradu. Kolekcie sú limitované a predávajú sa vždy výlučne do vypredania zásob alebo obmedzenú dobu. Popri týchto týždenne nových limitovaných kolekciách ponúka Tchibo aj dizajnovú kolekciu výrobkov na pôžitok z kávy, ktorá je súčasťou stálej ponuky siete obchodov Tchibo. Tchibo nezabúda ani na milovníkov domácej kvalitnej kávy – s domácim kávovarom Cafissimo alebo plnoautomatickým kávovarom na zrnkovú kávu Esperto Caffé či Esperto Latte si svoju obľúbenú šálku kávy môžete dopriať v pohodlí domova rýchlo, ľahko a profesionálne. Spoločnosť Tchibo podniká zodpovedne. Dlhodobo sa angažuje v mnohých projektoch zameraných na trvalo udržateľnú produkciu kávy, bavlny či dreva a zaistenie zodpovedajúcich pracovných a životných podmienok malopestovateľov a pracovníkov v továrňach. Aktívne pomáha riešiť otázky ako globálne otepľovanie, ohľaduplné hospodárenie s vodou, pôdou, energiami a zdrojmi, zaobchádzanie s odpadom či zachovanie biodiverzity. Zapája sa do činnosti mnohých miestnych komunít.

foto: Tchibo.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu