Horúce letné počasie dá našej pokožke poriadne zabrať. Vietor, slnko, či morská soľ sa na ňu s istotou podpíšu. Preto začnite s jej ošetrovaním niečo robiť už teraz. Tentokrát však zabudnite na tégliky s kozmetikou, ktoré sú často plné chémie. Spoľahnite sa na suroviny z chladničky, ši špajze. Vyrobte si domáce pleťové masky, po ktorých bude vaša pokožka hydratovaná a žiarivá.


Kávový peeling
Káva má antioxidačné účinky a pôsobí protizápalovo. Okrem toho zrniečka mletej kávy majú jemný pilovací efekt. Odumreté bunky kože tak jednoducho odstránite domácim kávovým peelingom. Zrnkovú kávu zmiešajte s medom, či javorovým sirupom, ktoré pleť hydratujú. Ženy, ktoré trápi celulitída by mali na postihnuté miesta aplikovať kávovú zmes niekoľkokrát do týždňa. Káva pokožku vyhladzuje a vypína, zároveň zmierňuje pomarančovú kožu.


Jogurtový zábal
Pohľad na mdlú a unavenú pokožku určite nie je vábivý. Dobrou správou je, že sa dá efektne vyriešiť. Vyskúšajte jogurtový zábal, ktorý máte pripravený za pár minút. Biely jogurt zmiešajte len s lyžicou medu a okamžite aplikujte na pleť. Jogurt má skvelé hydratačné účinky, med si poradí s nedostatkami pokožky, ako sú napríklad vyrážky, či začervenanie.


Zdravie zo záhradky
Vo vašej chladničke, či záhradke určite nájdete jednu šalátovú uhorku. Uhorka obsahuje veľa vody, preto sa stane vašou rýchlou záchranou najmä po pobyte pri mori. Naša pleť pracuje ako špongia a násava dobré, ale zároveň aj tie negatívne látky. Soľ z mora síce pomôže pokožke, keďže má protizápalový účinok, na druhej strane ju môže až enormne vysušiť. Vtedy siahnite po uhorke, ktorú zmiešajte s vaječným žĺtkom. Žĺtok zabezpečí pleti pružnosť a rozžiari ju.


Kurkumový zázrak
Trápia vás pigmentové škvrny, alebo bojujete s akné? Tak pre vás je potom určená kurkumová maska, ktorá už po prvom použití prinesie viditeľné výsledky na vašej pleti. Sušenú kurkumu zmiešajte s čerstvo vytlačenou šťavou z citróna a nechajte pôsobiť. Kurkuma má podobne ako káva protizápalové účinky a využíva sa aj pri liečbe ekzémov, či psoriázy.


Text: Michaela Miňová, foto: unsplash.com, pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu