Dora vdýchla rockové tóny ľudovej piesni Nepovedz ty dievča materi

0
504
dora nepovedz ty dievča materi

Kapela Dora známa svojím rockovým vkladom do ľudových piesní tentoraz prichádza s tvrdším spracovaním skladby Nepovedz ty dievča materi, ktorá dotvára ich folkrockový album 300 hrmených.

Podľa slov gitaristu a managera kapely Tibora Seidla vznikla skladba prirodzene a spontánne, nakoľko kapela Dora aranžuje folklórne ľudové piesne do rôznych moderných aranžmánov, ako napríklad rock, pop či ska. Ako pri takmer každej ľudovej piesni, tak aj v tejto skladbe je hlavnou témou láska muža k žene, ich milostný vzťah alebo aj zakázaná láska.

Nahrávanie skladby prebiehalo v štúdiu kapely a o aranžmán ľudovej piesne, ako aj o celú produkciu skladby sa postaral Tibor Seidl. „Je to prioritne tvrdšia rocková skladba, kde sú použité hlavne rockové gitary, basa, bicie a rôzne ďalšie nástroje, zvuky a sample. Kapela Dora chce zaujať širokú verejnosť, takže pri aranžovaní skladieb dbáme na to, aby si na našich albumoch našiel každý to svoje. Nezameriavame sa len na jeden hudobný žáner, ale pravdou je, že hráme viac-menej rockovú hudbu,“ prezrádza Tibor Seidl, dodávajúc s úsmevom, že to nie je vždy pravidlom.

Text potvrdzuje aj vizuál a vnáša do videoklipu výpoveď o celkovej myšlienke skladby, ktorú dotvárajú zábery z kaštieľa Esterházy v Galante. O réžiu a kameru sa postaral talentovaný Matej Kolmóši. „Spolupráca bola profesionálna, každý presne vedel, čo má robiť. Natáčanie nás neskutočne bavilo,“ spomína Tibor Seidl na nakrúcanie.

Kapelu Dora  tvoria: Lukáš Slobodník – spev, Tibor Seidl – gitara, Šimon Lašák – basová gitara a Jaro Ozimý – bicie. Dora je charakteristická hraním folklórnych, ľudových piesní v modernom podaní, ktoré upravuje a aranžuje do rôznych hudobných štýlov, čím im dáva novú tvár. V tomto roku má skupina v pláne veľké množstvo koncertov.

nepovedz ty dievča materi dora
nepovedz ty dievča materi dora
nepovedz ty dievča materi dora

Foto: archív Dora

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu