Láska a šťastie uprostred levanduľových polí

0
349
Šťastie má farbu levandule

Ten starý kamenný dom všetci volali Malá čarodejnica, La Petite Sorcière. Pritom ako čarodejnícka chalúpka vôbec nevyzeral. Bol natretý nabielo, podopretý trámami z tmavého dreva a od Puimoissonu, najbližšieho mestečka s kníhkupectvom, obchodom s potravinami a niekoľkými kaviarňami, bol vzdialený len asi desať minút autom…

Niekedy musíte odísť ďaleko, aby ste zistili, že šťastie na vás čaká za rohom…
Presne o tom je nový romantický príbeh Pauline Mai Šťastie má farbu levandule.

Keď sa Penelope dozvie o nehode svojej babičky, opustí rodný Berlín a odcestuje do Provensalska, aby jej bola nablízku. Starostlivosť o babičku jej vyhovuje, pretože ak sa niečím nechce zaoberať, je to jej vlastný život. V práci dostala výpoveď a od priateľa kopačky cez telefón.

V ktorom bode sa vzťah medzi mnou a Oskarom zmenil, kedy sme sa od seba tak veľmi vzdialili bez toho, aby sme si to dokázali priznať? A ako sme to i napriek tomu mohli spolu vydržať tak dlho, až do tejto poslednej rany?

Penelope sa preto s plným nasadením vrhne do práce v Mathildinom penzióne, kde sa čoskoro musí rozhodnúť nielen medzi starou a novou láskou, ale pripomenie si aj idylu svojich bezstarostných detských čias.

Neporaziteľná Mathilde, húževnatá a zároveň jemnocitná, ktorú životom poháňala akoby nikdy neochabujúca sila. Nepoľavila ani po smrti starého otca. Držala sa nad vodou, naďalej prevádzkovala La Petite Sorcière, penzión, ktorý založili spolu pred niekoľkými rokmi v opustenom dome uprostred levanduľových polí. Pomáhali jej pritom susedia a obyvatelia okolitých dedín.

Uprostred nádherných levanduľových polí a francúzskych dezertov sa zamýšľa nad tým, ako rýchlo zabudla na to, čo všetko ju robí šťastnou. Penelope však netuší, že hviezdy v nádhernom Provensalsku sú priaznivejšie, než si myslí…

Šťastie má farbu levandule vás prenesie na juh Francúzska, k levanduľovým poliam, na vidiek, kde spomalíte a vychutnáte si každý okamih. Je to príbeh, ktorý naozaj vonia slnkom, levanduľou a chutí láskou. Pohoda s Penelope, ktorej sa síce najskôr zrúti svet, no čoskoro zistí, že človek má vždy nádej….nádej nájsť novú chuť do života a konečne aj tú pravú lásku….ktorú však mala dlhé roky rovno pod nosom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu