Dunajské inšpirácie v cestovnom ruchu

0
461
Dunajské inšpirácie

Bratislava Tourist Board a FIJET SLOVAKIA pripravili konferenciu na lodi s názvom Dunajské inšpirácie pre cestovný ruch, na ktorej sa stretli novinári z Európy a okolitých dunajských krajín s predstaviteľmi Ministerstva dopravy a výstavby SR, magistrátu hl. mesta SR Bratislava, rozvojových inštitútov, podnikov, ktoré poskytujú služby v cestovnom ruchu, incomingových cestovných kancelárií a ďalších stakeholderov, ktorí majú záujem o Dunaj.

Cieľom podujatia Dunajské inšpirácie pre cestovný ruch, ktoré sa realizovalo s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR, bola výmena skúsenosti „good practice“ očami novinárov, brainstorming pre využitie Dunaja pre cestovný ruch v Bratislave a formulovanie tém pre medializáciu destinácie v prepojení s Dunajom.

V prvej časti konferencie zahraniční novinári  z Veľkej Británie, Rakúska, Španielska a Srbska prezentovali svoj pohľad na Dunaj ako súčasť medializácie cestovného ruchu. Cestovatelia ukázali nielen svoje zážitky zo splavenia Dunaja, ale aj ich vlastné skúsenosti a možnosti neformálnej medializácie. 

V druhej časti bola maximálna snaha o vzájomnú komunikáciu a ústretovosť k diskutovanými otázkam. Generálny riaditeľ sekcie  Cestovného ruchu Tomáš Ondrčka a generálny riaditeľ sekcie vodnej dopravy Tomáš Kalina z Ministerstva dopravy a výstavby SR informovali,  diskutovali aj odpovedali na otázky.  K prezentovaným problémom zaujala stanovisko námestníčka primátora hlavného mesta Bratislava Tatiana Kratochvílová. O praxi s organizovaním návštevy  Bratislavy zo strany turistov v kajutových lodiach hovorila Izabella Kubíková z CK Flóra tour a skúsenosti aj novinky z osobnej lodnej dopravy priblížil Marek Považan z LOD Bratislava. 


Tretia časť patrila kreativite formou workshopu. Účastníci  si vybrali, ktorej téme sa budú venovať.  Išlo o:

  • Priority v medializácii cestovného ruchu na Dunaji 
  • Good practice cestovného ruchu na rieke vhodné pre Bratislavu
  • Čas podnetného stretnutia ubehol veľmi rýchlo. Debata o Dunaji pre Bratislavu priniesla zaujímavé skúsenosti aj konkrétne návrhy ako by sa mohol využívať potenciál Dunaja pre cestovný ruch.
    Ďalšie informácie nájdete na www.slovakia.travel a www.visitbratislava.com.

Novinári si po ukončení podujatia ešte vyskúšali turistickú ponuku Bratislavy a na mesto sa pozreli aj z výšky – z terasy reštaurácie UFO. 

Ľudmila Novacká

Foto: BTB a Ľ.N.

Poznámka: Podujatie  Dunajské inšpirácie v cestovnom ruchu, bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu