Poznáte pravidlá pitných kúr liečivých minerálnych vôd?

0
197
sila liečivých minerálnych vôd Vincentka

Typickým obrázkom, spájajúcim sa s kúpeľnými pobytmi, sú korzujúci klienti, ktorí si na kúpeľných kolonádach usrkávajú z elegantných malých pohárikov. Málokto však vie, že takáto konzumácia nie je náhodná, ale je výsledkom overených zásad. Známe kúpeľné poháriky nie sú len pekným suvenírom, ale majú taký náročný tvar a objem preto, aby sa dobre držali v ruke a ich objem bol tak akurát vhodný na jednu pitnú dávku. Pritom srkanie minerálky cez náustok núti tekutinu konzumovať pomaly. To je ten správny spôsob jej užívania. Keď sa k tomu pripočíta aj pomalá chôdza na korze, je na svete návod ako správne popíjať minerálku, aby jej účinky boli akurátne. Platí to, samozrejme, aj o pití Vincentky. Podobne pomalá konzumácia minerálky sa odporúča aj v domácich podmienkach.

Šesť zásad pre pitnú kúru Vincentky

Konzumácia svetoznámej minerálnej vody Vincentka sa riadi týmito zásadami: pije sa nalačno, pred raňajkami a večerou, odporúčaná denná dávka je 400 až 500 ml., jeden pohárik vody sa má piť asi 2 – 3 minúty, medzi dvomi pohárikmi sa odporúča 10 minút pauza, pri pití je vhodná malá prechádzka.

,,Pre terapeutický účinok je pitná kúra Vincentky ordinovaná predovšetkým pri ochorení zažívacieho ústrojenstva alebo cukrovky, ale priaznivo ovplyvňuje aj dýchacie cesty. Pri pitnej kúre sa Vincentka väčšinou podáva 2-krát denne na lačno pred raňajkami a pred večerou v dávke asi 2,5 – 3,5 dcl. Účinná pitná kúra má trvať 15 až 20 dní. Popíja sa studená alebo ohriata. Počas nasledujúcej polhodiny po kúre sa už nič nekonzumuje ani nepije. Jedná liečebná kúra by mala trvať 3 – 4 týždne, potom je potrebná prestávka. Objem vypitej minerálky denne by sa nemal prekračovať. Inak hrozí, že sa budú minerály v tele (cievach, pečení, obličkách) hromadiť. Niektorí pacienti sa mylne domnievajú, že ak je minerálna voda liečivá, tak čím viac jej vypijú, tým im bude lepšie. To je však omyl, je potrebná primeranosť. Minerálna voda má obsahovať menej ako polovicu pitného denného režimu,“ radí Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, ktorá plní minerálku do fliaš.

sila liečivých minerálnych vôd Vincentka

Vincentka vždy po ruke

Minerálna voda Vincentka balená vo fľašiach sa využíva okrem pitných kúr aj na inhalácie. Najväčší účinok má na tráviace i dýchacie ústrojenstvo.Úspešne sa používa v mnohých zdravotníckych zariadeniach v ČR i SR a domácnostiach. Veľmi vhodná je i na úpravu žalúdočnej kyseliny po nadmernom požívaní mastných jedál. Prináša úľavu aj po konzumácii alkoholických nápojov a pomáha tiež nahrádzať straty solí po fyzickej námahe či športovaní. Praktická je aj balená v plechovkách s objemom 250 ml.

V kúpeľníctve sa Vincentka používa v Kúpeľoch Luhačovice, najmä pri inhalačných a pitných kúrach pri chorobách dýchacích ciest, hlasiviek, poruchách látkovej výmeny, žalúdočných vredoch, chorobách dvanástnika, pri chronickej pankreatitíde a diabete.

Jedinečná minerálka

Vincentka je 100% prírodný produkt. Ide o veľmi silno mineralizovanú, jódovú uhličitú minerálnu vodu z prírodného liečivého zdroja, hydrogénuhličitan-chlorido-sodného typu, so zvýšeným obsahom fluoridov a kyseliny boritej, studená, hypotonická. Celková mineralizácia je 9854 mg/l. Je vhodná ako doplnok na detoxikáciu tela, ako cenný zdroj jódu a ďalších dôležitých minerálov potrebných pre zdravý životný štýl. Obsahuje biogénne prvky, akými sú lítium, rubídium, cézium, meď, zinok, vanád, chróm, kobalt vo fyziologickom pomernom zastúpení. Vincentka je vhodná ako prírodný výživový doplnok pre športovcov, deti, tehotné ženy a rekonvalescentov. Obsahom a vyváženosťou minerálnych solí a biogénnych prvkov pomáha rozpúšťať hlieny na slizniciach dýchacích ciest, žalúdku a črevách. Viac informácií nájdete na www.vincentka.cz.

sila liečivých minerálnych vôd Vincentka

Foto: Vincentka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu