Festival Lovely Experience bude opäť v Trnave

0
815
festival lovely

Festival plný zvuku, technológií a dych vyrážajúcich svetelných efektov doplnený tanečnými a akrobatickými prvkami. To je Lovely Experience 2022, ktorý sa uskutoční v sobotu 28. mája na Trojičnom námestí v Trnave.

Centrum mesta Trnavy ožije hudbou a svetelnou šou vďaka multimediálnemu festivalu, ktorý sa sem vrátil po dvojročnej prestávke. Zvukové a interaktívne inštalácie odštartujú v sobotu o 19:00 hod.

Festival v Trnave organizujeme od roku 2015. Žiaľ, v roku 2020 sme museli pre pandémiu našu púť prerušiť. S príchodom tohtoročnej jari sme sa veľmi potešili správe o uvoľňovaní opatrení, čo pre nás znamenalo len jedno. Opäť prinesieme Trnavčanom a všetkým návštevníkom dych berúce zážitky priamo v srdci Trnavy, hovorí Matúš Izakovič organizátor podujatia.

Témou Lovely Experience 2022 bude poukázať na dôležitosť domova a na to, ako alarmujúca je environmentálna a spoločenská situácia. Počas príprav sme uvažovali, čo sa počas dvoch posledných rokov v našich životoch udialo a čo sa deje dnes. Uvedomili sme si, že sa život každého z nás odohrával v našich domovoch. S týmto uvedomením vyplávala na povrch ďalšia myšlienka. Kde sa odohráva život ľudí z Ukrajiny utekajúcich pred vojnou? Títo ľudia hľadajú nový domov vo svete, pretože ten svoj museli opustiť,dodáva Matúš Izakovič.

Na podujatí nebude chýbať tichý tanec za planétu s názvom Silent Earth Dance by LOVELY EXPERIENCE, kedy si účastníci nasadia slúchadlá a vypočujú si hudbu z produkcie slovenských dídžejov B-complex, Fallgrapp či Yanko Král v sprievode svetelných efektov. Počet miest je obmedzený na sto, preto organizátori odporúčajú zabezpečiť si vstupenku vopred.

Na budove mestskej veže, ktorá je dominantou Trnavy, bude o 21:00 hod. prebiehať 3D inštalácia s názvom Multimediálny manifest 2022,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism a dodáva, že „mestská veža bude počas festivalu výnimočne otvorená až do polnoci s posledným vstupom o 23:30 hod.“ Na jej ochodzi návštevníci nájdu inštaláciu s názvom Tichý výkrik, ktorá dokáže rozsvietiť ich hlas.

Ďalšou súčasťou programu budú interaktívne inštalácie pomocou virtuálne reality – Trnava môj domov, sadenie stromov Virtual Tree Planting, Ukrajina ich domov alebo Naša planéta, náš domov. Interiérovú svetelnú inštaláciu znázorňujúcu hranice s názvom Borders návštevníci nájdu v budove Domu Kultúry (ROH) na Trojičnom námestí. Neďaleko v priestoroch Nádvoria  bude kineticko-tanečná inštalácia so začiatkom o 20:00 hod., kde budú predstavenia každú pol hodinu do polnoci.


Pre fanúšikov divadla organizátori pripravili inscenačnú inštaláciu s názvom Home trap v Štúdiu Divadla Jána Palárika so začiatkom o 20:30 hod. „Zároveň odporúčame aj hudobnú komediálnu inscenáciu s názvom Finále sveta o 19:00 hod., kde platí vstupenka z festivalu, dodáva Alexander Prostinák.


Multimediálny festival na námestí Lovely Experience je značka multimediálnych podujatí predstavujúca moderný audiovizuálny formát známy svojou jedinečnosťou. Zapája všetky zmysly návštevníkov, šokuje a vytvára obsah, ktorý je možné zažiť iba na festivale. Ponúka kombináciu aktuálnych zahraničných umelcov, tanečníkov, akrobatov, atrakcií a vizuálneho príbehu. Vytvára dych vyrážajúce podujatie plné prekvapení a inteligentnej zábavy.

Kompletné informácie o programe nájdete na http://www.lovelyexperience.sk.

Line-up Djs | sound SILENT EARTH DANCE:

Channel A slúchadiel

19:00 – 21:00 – Bulp

21:00 – 21:15 – Multimediálny manifest 2022 na mestskej veži

21:15 – 23:00 – Fallgrapp DJ

23:00 – 01:00 – Yanko Kral

01:00 – 03:00 – Subtension

Channel B slúchadiel

19:00 – 21:00 – Macaque

21:00 – 21:15 – Multimediálny manifest 2022 na mestskej veži

21:15 – 23:00 – Kansiik

23:00 – 01:00 – Changing Faces

01:00 – 03:00 – B-complex

Zdroj foto: Región Trnava, Mesto Trnava

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu