Možno sa to pri dnešných deťoch nalepených na mobiloch nezdá, ale aj ony milujú tráviť čas vonku, objavovať prírodu a čarovné zákutia svojho mesta, vymýšľať nové hry. Chcú sa však pri tom cítiť dobre, neriešiť chlad či nebodaj mokro, keď prší. My dospelí by sme zas mali dbať nielen na ich pohodlie a zdravie, ale aj na dopad našich rozhodnutí na životné prostredie.

Obliecť deti do vecí, s ktorými budú spokojné, je neraz poriadny oriešok. Stavte na oblečenie s príšerkami v ponuke Tchibo a vaše deti sa už nebudú chcieť ani vyzliecť!

Je fajn kúpiť detské oblečenie s ekologicky odbúrateľnou impregnáciou evoPel® na báze rastlinných semien, s ktorou je materiál odolný, vodoodolný, rýchloschnúci a pritom stále vzdušný. Vývoj ekologicky priaznivých materiálov napreduje veľmi rýchlo, dôkazom čoho je aj oblečenie z PET fliaš. Tie sú inteligentným procesom recyklované na kvalitné polyesterové vlákna, z ktorých sa potom vyrábajú napríklad kvalitné bundy, kombinézy, nohavice či kompletné športové oblečenie, ktoré sú v ponuke Tchibo, lebo spoločnosť dobre pozná a dodržiava všetky náročné požiadavky na praktické, ekologické a pritom milé detské oblečenie.

Pri pobyte deti v prírode nám záleží predovšetkým na ich bezpečnosti. Keďže jesenné dni sú čoraz kratšie a pochmúrnejšie, vidieť a byť videný je veľmi dôležité. Preto väčšinu detských doplnkov zdobia reflexné prvky. Dokonca aj príšerky na dáždniku menia v daždi farby. Praktické sú aj magnetky s LED svetlom, ktoré jednoducho hocikde pripnete. Tieto svietiace príšerky budú deti milovať. A možno im aj pomôžu prekonať strach z tmy.

Pri pestovaní biobavlny sa používajú výlučne prírodné prostriedky, teda žiadne pesticídy ani chemické hnojivá. Tieto opatrenia vedú k zachovaniu úrodnosti pôdy, úspore vody, ochrane životného prostredia aj zdravia ľudí, vstupujúcich do procesu pestovania bavlny v ekologickej produkcii a napokon aj deti sa v čiapke z biobavlny a fleesovej bundičke s príšerkami cítia výborne. Chcete vedieť, koľko vaní plných vody sa ročne ušetrí pestovaním biobavlny? Dozviete sa to na www.tchibo.sk!  Zistite, že už malou zmenou dosiahnete veľký výsledok. Napríklad stačí vymeniť jednorazové vlhčené obrúsky za dezinfekčný prostriedok a obyčajný uteráčik na ruky. Ak idete von s deťmi, pribaľte si aj vlhký uteráčik – nevytvoríte žiaden odpad a ruky deťom utriete vždy, keď to bude potrebné. Myslite aj na to, že vlhčené obrúsky sú vlastne plast, ktorý sa v prírode tak skoro nerozloží…

Foto: Tchibo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu