Uznávaná herečka Slovenského národného divadla Zdena Studenková nás pozýva do svojej kuchyne! AJ VARENIE JE UMENIE je v poradí už jej treťou kuchárskou knihou. Výnimočná herečka a súčasne znamenitá kuchárka v nej ponúka milované a rokmi overené recepty z rodinného dedičstva, ale aj veľa nových, pomerne nenáročných receptov. Ako sama vraví, je tu nová éra, s potravinami, surovinami a koreninami, o akých sa nám pred pár rokmi ani nesnívalo. Kým klasické jedlá ponúka v pôvodnej podobe – pretože rezeň má byť taký, aký si ho pamätáme od mamy; možnosti modernej gastronómie s fantáziou využíva vo svojich vlastných kuchárskych dielach, receptoch. So šarmom sebe vlastným nám tak ukazuje, že zdravý spôsob stravovania sa dá ľahko spojiť so skvelým gurmánskym zážitkom. Jedlá fotografoval do knihy Dušan Křistek.

Neobyčajná „kuchárka“ prináša okrem množstva atraktívnych a chutných receptov aj exkurz do hereckej spomienkovej komnaty Zdeny Studenkovej, z ktorej vyťahuje milé, miestami pikantné zážitky so známymi kolegami, zaujímavé postrehy z ciest, spomienky na filmovačky a divadelné hry. 

Pre dámy pridáva aj osobné návody, ako si uchovať skvelú figúru a krásnu pleť, teda to, čo na nej všetci obdivujeme. Knižka AJ VARENIE JE UMENIE je ako stvorená pre všetkých, ktorí majú radi život, chcú sa baviť, vychutnať si dobré jedlo a zostať pri tom vo forme.

Foto: Jakub Klimo 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu