Historická romanca Nezabudnuteľná od Mary Baloghovej

0
428
Matilda je vzácna žena a zaslúži si lásku na veky vekov, hoci do jej života prišla neskoro. A Charles je pre ňu ideálny manžel a váži si ju tak veľmi, ako si zaslúži. V tom je krása tohto romantického príbehu. Nezabudnuteľná od Mary Baloghovej.

Matilda je vzácna žena a zaslúži si lásku na veky vekov, hoci do jej života prišla neskoro. A Charles je pre ňu ideálny manžel a váži si ju tak veľmi, ako si zaslúži. V tom je krása tohto romantického príbehu.
Nezabudnuteľná od Mary Baloghovej.

Lady Matilda má päťdesiatšesť rokov a nikdy sa nevydala. Jej životnou náplňou je starostlivosť o ovdovenú matku aj o ostatných členov rozvetvenej westcottovskej rodiny. Romantické city do jej života nepatria, hoci vždy to tak nebolo: V ranej mladosti sa vášnivo zaľúbila do muža s pochybnou povesťou, no na naliehanie rodičov ho odmietla.

Charles Sawyer, vikomt Dirkson, je vdovec, má dospelé deti a vnúčatá. Celé roky ho prenasledovala povesť búrliváka, v ranej mladosti ho však odmietla žena, ktorú vášnivo ľúbil. Teraz ako päťdesiatšesťročný ju znovu stretne – a je ňou práve lady Matilda Westcottová…

Zdá sa, že je príliš neskoro, aby sa medzi týmito bývalými zaľúbencami opäť rozhorel ľúbostný cit. Alebo sa predsa len potvrdí dávna pravda, že stará láska nehrdzavie?

Séria Westcottovcov vznikla s myšlienkou krízovej situácie. Čo keby hlava rodiny — navyše gróf — žila v bigamii a vstúpila do druhého manželstva ako mladý muž, ktorý potreboval bohatú manželku, lebo mal vážne finančné problémy?
Čo ak si to sám ospravedlnil tým, že manželka, s ktorou sa tajne oženil pred pár rokmi, zomiera na suchoty?
Dozvedel by sa to niekto?
Z prvého manželstva mal dcéru, ale v tom čase bola ešte malá. Usúdil, že ak ju pošle do sirotinca, nikto sa nikdy nedozvie, o koho ide…

„Pôvodne som plánovala napísať osem kníh —o Anne; o Harrym a jeho sestrách Camille a Abigail; o ich matke Viole, ktorá, nevediac o tom, žila v bigamii ako grófka Riverdalová; o Alexandrovi, novom grófovi Riverdalovi, a jeho sestre Elizabeth; a o Jessice Archerovej, Abigailinej sesternici a najlepšej priateľke. Väčšinou sú to mladí ľudia. Najstaršia je Viola, ktorá má v čase rozprávania príbehu Cesta za láskou štyridsaťdva rokov,“ pripomína nám samotná autorka.

P.S. Ďalšiu knihu z tejto série, príbeh lady Estelle Lamarrovej, môžete čakať v máji roku 2023 🙂

Milan Buno, knižný publicista

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu