Vincentka pomáha deťom od narodenia

0
634
Pre deti sa, samozrejme, používa Vincentka opatrnejšie ako u dospelých a v nižších koncentráciách. Na šetrnejšie aplikovanie pre deti vyvinula spoločnosť

Veľa dospelých sa s Vincentkou stretlo už v detskom veku a potom ich už sprevádza po celý život. Deťom pomáha preventívne pri posilňovaní imunity, ale aj na liečenie akútnych a chronických ochorení dýchacích ciest. Pre deti sa, samozrejme, používa Vincentka opatrnejšie ako u dospelých a v nižších koncentráciách. Na šetrnejšie aplikovanie pre deti vyvinula spoločnosť Vincentka niektoré pomôcky a tiež zábavný program do čakární detských ambulancií. Mnohé produkty z Vincentky v elegantnej kazete môžu byť vítaným vianočným darčekom…

Nosový sprej už od 0 rokov

,,Medzi naše vylepšenia pre deti patrí VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR HYPOTONICKÝ, určený pre vekovú kategóriu 0 až 3 roky. Pre staršie deti a dospelých je určený VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ STANDARD HYPOTONICKÝ. Obsah oboch sprejov je totožný. Je ním iba čistá minerálna voda Vincentka získaná z vrtov v Kúpeľoch Luhačovice z prírodného liečivého zdroja. Rovnaká je plnená i do sklenených fliaš, z ktorých ju môžu spotrebitelia dolievať do fľaštičky od spreja a opakovane používať. Aký je teda rozdiel v prevedení sprejov? Oproti STANDARDU  má JUNIOR nižší tlak rozprašovača, užší koniec aplikátora a polovičnú dávku na jedno streknutie – má 0,05 ml.  Dávkovanie je podľa potreby, ale denná dávka nie je obmedzená. Nosový sprej JUNIOR s menším tlakom a menšou veľkosťou aplikátora vyvinula firma Vincentka pre špeciálne potreby menších detí. Určený pre novorodencov, malé deti a možno ho použiť už pri dojčatách. Tu je potrebná veľká opatrnosť pri aplikácii z dôvodu možného poranenia dieťaťa. Najlepšie je použiť aplikátor v tesnej blízkosti nosa tak, aby sa nezasúval do nosovej dierky,“ vysvetľuje Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka a ešte dodáva, že použitie nosového aplikátora sa u detí vo veku 0 až 6 mesiacov dá nahradiť aj použitím kvapkadla, najmä, ak dieťa horšie znáša sprejovú aplikáciu. Pri použití kvapkadla odskrutkujte nosový aplikátor, naberte potrebné množstvo obsahu a aplikujte do každej nosnej dierky 1 kvapku.

Prečo Vincentka uvoľňuje dýchanie

Vincentka zlepšuje dýchanie, pretože oxid uhličitý a soli obsiahnuté v tejto minerálke, majú schopnosť rozpúšťať hlieny. Vincentka pomáha hojeniu sliznice, pretože je pre organizmus fyziologicky prirodzená. Má osmocitu podobnú ako ľudský organizmus. Práve na princípe osmózy pomáha Vincentka prirodzene uvoľniť opuch nosovej sliznice a obnoviť priechodnosť nosa. Vincentka je účinná pri rôznych formách aplikácií.

Hypotonický nosový sprej slúži na prevenciu ochorení nosovej sliznice a hygienu nosových dutín. Chráni proti nachladnutiu, chrípke, alergickej nádche, posilňuje obranyschopnosť, zvlhčuje, čistí nosnú sliznicu a napomáha odstraňovaniu hlienov. Prípravok pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice (funkciu riasinkového epitelu), keďže umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity ako primárnej obrany pred infekciou.

,,Rozprašovanie Vincentky až na jemné čiastočky – aerosol, mnohonásobne zväčšuje aktívnu plochu, na ktorej pôsobí a rozpúšťa hlieny. Ide tu o užívateľský komfort, ale aj o to, že mechanizmus takéhoto pôsobenia prináša rýchlejšiu úľavu. Pomocou spreja a jeho aplikátora vieme dopraviť Vincentku na miesto, kde potrebujeme aby rýchlo pôsobila. Teda tam kde vznikajú hlieny a kde spôsobujú nepriechodnosť nosových dutín pre dýchanie,“ vysvetľuje Jan Šumšal.

Inhalačná terapia je prirodzenou súčasťou liečby rôznych ochorení dýchacej sústavy. Inhalácia Vincentky má lokálny antiseptický účinok, ktorý spôsobuje síra v oxidovanej aj redukovanej forme. Minerálne voda súčasne znižuje množstvo hlienu pri hypersekrécii, pôsobí aj ako expektorans – hlien je redší a ľahšie sa odkašliava. Inhalácie pomáhajú ako prevencia, aj ako súčasť liečby. Dospelí aj deti sú pri preventívnej inhalácii menej chorí a inhalovanie pomáha aj proti zhoršovaniu astmy a alergie. Najlepší čas na inhaláciu je večer, v pokoji. Malé deti však nie vždy dobre znášajú nasadenie masky inhalátora, alebo im vypadáva náustok. Treba ich pri inhalovaní zabaviť. Inhalovanie sa používa pri kašli, laryngitíde, astme a pod. Pri najmenších deťoch, starých alebo mentálne postihnutých ľuďoch, je lepšie inhalovať s maskou.

Rodina Vincentky

Spoločnosť Vincentka v spolupráci s poprednými špecialistami vyvinula celý rad ďalších produktov ako sú nosné spreje, sirupy, pastilky, zubné pasty, hydratačné krémy alebo koncentrát na preplachovanie nosových dutín. Všetky sú vhodné aj pre deti, niektoré však až pre staršie a v iných dávkovaniach. Je potrebné riadiť sa podľa priloženého návodu.

Vincentka pre svojich klientov má aj darčekové kazety I a II, ktoré môžu byť vhodným  darčekom aj pod vianočný stromček. Novinkou je inovovaná VINCENTKA DARČEKOVÁ KAZETA I, v ktorej Vincentku vo fľaši nahradila plechovka Vincentky s objemom 250 ml. V predvianočnej akcii sa kazeta na internete – https://www.vincentka.cz/e-shop/ predáva za 259 Kč (okolo 10,5 eura).

Detský program

Návšteva lekára môže byť pre deti stresujúcim zážitkom. Ale ak ich v čakárni vítajú rozprávky o dinosaurovi Dinovi, omaľovánky, hlavolamy, či diplomy za statočnosť, deti sa zabavia a ponoria sa do priateľského prostredia. Práve taký zábavný program pre deti vytvorila aj spoločnosť Vincentka, aby im spríjemnila čakanie u lekára.

 www.vincentka.cz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu